Balerinki dla dziewczynki – rodzaje baletek, które pokochają dziewczynki

[REKLAMA]

Balerinki są wygodnym, przewiewnym rodzajem butów dla dziewczynek na sezon wiosenno-letni. Są też praktyczne – pasują na każdą okazję, zarówno do zabawy na dworze, jak i na ważne uroczystości rodzinne. A jakie rodzaje baletek powinny spodobać się każdej dziewczynce?

1. Białe balerinki dla dziewczynki

W przypadku butów dziecięcych najlepiej sprawdza się biel. Takie balerinki są odpowiednie na ważne okazje i uroczystości. Mogą być zakładane na imprezy rodzinne, do kościoła czy na szkolne wydarzenia – w wydaniu dziecięcym kojarzone są przede wszystkim z eleganckim wyglądem, a dziewczynki mogą poczuć się w nich jak małe damy. Co więcej, takie balerinki często wybierane są na komunię. Ze względu na swój uniwersalny charakter mogą być jednak później wykorzystywane. W przypadku kilkulatek dobrym wyborem jest zakup balerinek dziewczęcych poprzez serwis z ogłoszeniami lokalnymi, jak https://sprzedajemy.pl/dla-dziecka/obuwie/balerinki, gdzie znajdują się oferty używanych butów w idealnym stanie oraz niskiej cenie.

2. Lakierowane balerinki

Inną, elegancką propozycją obuwia dla małych modnisi są balerinki lakierowane. Można znaleźć je w przeróżnych kolorach, a dzięki lakierowanej cholewce nie niszczą się tak szybko. Łatwiej je wyczyścić niż klasyczne, białe lub materiałowe buty. A to szczególnie ważne w przypadku dziewczynek, które uwielbiają korzystać z każdej okazji, by pobawić się na dworze.

 

3. Balerinki z kokardami

Typowo dziewczęcymi modelami obuwia są balerinki z kokardami, które nadają słodkiego charakteru każdej stylizacji – są też idealnym uzupełnieniem tiulowych sukienek oraz spódniczek.

Balerinki z kokardami mogą oczywiście występować w wersji białej lub lakierowanej, ważne jest jednak, aby kokarda była jak najbardziej wyeksponowana – to właśnie ona sprawia, że dziewczynki kochają swoje buciki.

 

4. Balerinki z paskami

Bardzo funkcjonalnym obuwiem dla dzieci są balerinki z paskami, które przytrzymują stopę, dzięki czemu nie wyślizguje się z butów nawet podczas marszu lub biegu. Pasek lub paski mogą być wykonane z rozciągliwej gumy, która w trakcie użytkowania niszczy się lub z materiału – w tym wypadku zapinane są na rzep lub na klasyczne zapięcie. Te pierwsze o wiele łatwiej i szybciej się zakłada, należy jednak wziąć pod uwagę, że rzep, podobnie jak guma, może się szybko „zużyć” w trakcie noszenia.

W sklepach można znaleźć również balerinki z paskami na wysokości kostki, które przypominają baletki taneczne – powinny spodobać się każdej miłośniczce tego tańca.

 

5. Gumowe balerinki

Niezniszczalnym wyborem mogą okazać się gumowe balerinki dla dziewczynek. Należy jednak uważać, aby kupować wyłącznie oryginalne modele marki Melissa, które wykonane są z tworzywa, które nie obciera skóry, nie powoduje też nadmiernego pocenia, w wyniku którego mogłoby dojść do odparzeń – są one wygodne i bezpieczne dla stóp dziewczynek. Ze względu na to, że są to buty „nie do zdarcia”, ich cena jest też wysoka. Dlatego także tutaj dobrym rozwiązaniem mogą być baletki używane, które można kupić lokalnie i od razu przymierzyć podczas odbioru.

1 komentarz

  1. To fakt – dziewczynki je uwielbiają. Ale ich mamy również.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*