Czy zabawki interaktywne naprawdę uczą dzieci?

[REKLAMA]

Nie można wyobrazić sobie dzieciństwa i wychowania dziecka bez zabawek. Te znajdują się w każdym domu i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Te są naprawdę różne. W ostatnim czasie na popularności zyskują zabawki interaktywne. Czy rzeczywiście są to produkty, na które warto stawiać i jeśli tak, czego mogą one nauczyć malca?

Zabawki dla dzieci w różnym wieku

Wielokrotnie rodzice na zakup takich zabawek decydują się już w pierwszym miesiącu życia noworodka. Wówczas na jego łóżeczku ląduje migająca i grająca karuzela. Z czasem taka zabawka jednak nie wystarcza i należy rozejrzeć się za czymś nowym i znacznie bardziej wszechstronnym. Na szczęście obecnie takich zabawek na rynku nie brakuje, czego doskonałym przykładem jest oferta sklepu internetowego bdsklep.pl. Każdy, kto miał styczność z ofertą tego podmiotu, doskonale zdaje sobie sprawę, że w jego ofercie są zabawki interaktywne dla małych i tych nieco większych dzieci.

Co najważniejsze, przyczyniają się one do rozwoju dziecka i go stymulują. Jednak pod warunkiem, że zostaną one dobrane do wieku malca. Jeśli będzie ona odpowiednia do poziomu jego rozwoju i wieku, prawdopodobne jest, że opanuje on dane umiejętności, przez co będzie czerpał z takiej zabawki wszystko, co najlepsze. Przed zakupem należy się więc dobrze zastanowić, na jak długo ma ona starczyć dziecku. Nie powinna być jednak zbyt zaawansowana i wychodzić znacznie poza obecny zakres umiejętności i możliwości malca. Na pewno nie zgadzamy się jednak z faktem, że zabawki interaktywne są bezużyteczne.

Zabawki interaktywne a nauka

Tego typu zabawki bez wątpienia mogą nieść ogromną wartość dla dzieci. Pojawiają się głosy specjalistów, że są to pierwsze dziecięce podręczniki. Z nich dzieci uczą się słów, kolorów czy kształtów, a nawet nazw zwierząt i przedmiotów. Możliwości są naprawdę ogromne i nie ulega wątpliwości, że pomagają w rozwoju słuchowo-językowym. Dzięki zabawkom dzieci łatwiej zapamiętują słowa i je kojarzą. Ogromną zaletą jest sam fakt, że jest to nauka, która cieszy dziecko i je nieświadomie uczy, a to korzysta z niej z dużymi chęciami. U małego dziecka zabawki kolorowe, świecące i grające budzą ciekawość i przyciągają ich uwagę.

Jak wybierać zabawki interaktywne?

Jak wspomnieliśmy, ważny jest odpowiedni dobór takich zabawek. W związku z tym, że rynek jest pełen takich produktów, pojawić się może problem z ich wyborem. Chcąc dobrać zabawkę optymalną dla wieku swojego dziecka, warto przeczytać jej opisy oraz informacje znajdujące się na opakowaniu. Najlepsze będą zabawki rosnące wraz z dzieckiem, które są adekwatne dla malców w różnym wieku np. od 9. do 36. miesiąca życia. Wówczas wraz z wiekiem będzie ona uczyć ich dźwięków, melodii, słówek i nie tylko. Mniej ważna jest natomiast forma takich zabawek. Raz mogą być to interaktywne klocki, innym z kolei tablety, książeczki, stoliki, pady i nie tylko.

Tak na marginesie, nie zapominajmy, że zabawki interaktywne to również chwila wytchnienia dla samego rodzica. Bez wątpienia zajmą one dziecko przez jakiś czas na tyle, że mama będzie mieć chwilę dla siebie.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*