Łóżko piętrowe dla dzieci – czy warto?

[REKLAMA]

Bezsprzecznie, jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecka jest łóżko. Możliwości w obszarze wyboru tego mebla są ogromne. Jeżeli miejsca w pokoju dziecięcym jest zbyt mało, a pokój użytkuje dwójka dzieci, bardzo często rodzice decydują się na łóżko piętrowe. Oczywiście jest to wybór w pełni uzasadniony, ponieważ taki mebel zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Sprawdzamy, jakie zalety niosą w sobie łóżka piętrowe oraz jak je wybrać i na co zwrócić uwagę. Aby ułatwić wybór, podamy kilka ciekawych propozycji na łóżka piętrowe dla dzieci, które możesz wykorzystać w pokoju swoich pociech.

Zalety łóżek piętrowych

W pierwszej kolejności należy odnieść się do zalet, jakie niesie w sobie łóżko piętrowe dla dziecka. Jak łatwo się domyślić, o czym już wspomnieliśmy we wstępie, taki mebel zajmuje znacznie mniej miejsca, aniżeli dwa łóżka ustawione osobno. Przede wszystkim łóżko piętrowe gwarantuje dużą oszczędność przestrzeni, dzięki czemu wolne miejsce w pokoju można zagospodarować w inny sposób.

Oprócz tego warto zauważyć, że łóżko piętrowe jest też dodatkową atrakcją dla dzieci. Potwierdza to fakt, że na takie łóżka stawiają nawet rodzice jedynaków lub dzieci, które mają swoje własne pokoje. Nie dzieje się tak bez powodu. Musisz pamiętać, że może to być jednocześnie strefa wypoczynku i rozrywki, a nawet nauki. Wówczas łóżko z materacem znajduje się na górze. Pod nim natomiast jest miejsce na biurko z szafkami lub biurko z półką.

Jednocześnie łóżko piętrowe w zasadzie jest pozbawione wad. Pewnym minusem może być niezbyt wygodne wchodzenie dziecka na górny poziom. Z drugiej strony na rynku dostępne są modele nie tylko z drabinkami, ale także schodkami (np. łóżko wysokie ze schodami Funflex), uławiającymi wdrapywanie się na górę.

Jak wybrać łóżko piętrowe?

Jeżeli jesteś osobą zdecydowaną na łóżko piętrowe, dokonaj rozsądnego wyboru takiego mebla. Zwłaszcza że na rynku dostępnych jest dziś naprawdę wiele takich produktów. Sęk w tym, aby dobrać mebel, który będzie praktyczny, komfortowy, a także funkcjonalny dla Twoich dzieci.

Pod uwagę warto wziąć między innymi rozmiar takiego łóżka. Pamiętaj, że dzieci muszą na nim nie tylko wygodnie leżeć, ale także siedzieć. Konieczna jest więc wystarczająco duża przestrzeń między pierwszym a drugim poziomem. Ten ostatni nie może być też zbyt wysoko, żeby nie było ryzyka, iż dziecko uderzy głową w sufit. Odległości powinny wynosić przynajmniej około 100 cm. Miej na uwadze, że Twoje dziecko najprawdopodobniej urośnie. Kupuj więc taki mebel, który będzie nie na teraz, ale posłuży przez wiele lat.

Warto zwrócić uwagę także na konstrukcję mebla. Łóżko piętrowe dla dziecka musi być solidne, stabilne i bezpieczne. Szczególnie na górnym poziomie ważne są wysokie szczebelki. Solidne muszą być również stopnie drabinki, najlepiej od razu pokryte materiałem antypoślizgowym. Same łóżka piętrowe zwykle są wykonane z drewna, metalu lub płyty MDF.

W końcu zwróć uwagę na przeznaczenie. Meble tego rodzaju różnią się między innymi rozmiarem i dopuszczalnym maksymalnym obciążeniem. Jak wspominaliśmy wyżej, wcale nie muszą to być dwa łóżka umieszczone jedno nad drugim. Równie dobrze, pod górnym poziomem, będącym strefą spania, może znaleźć się strefa nauki (w postaci biurka i regału) lub strefa rozrywki.

Podsumowując, z pewnością łóżko piętrowe dla dziecka niesie w sobie wiele zalet. Zajmuje mało miejsca i jest praktyczne. Najważniejsze, aby właściwie dobrać taki mebel, stawiając na łóżko solidne i bezpieczne. W takim wyborze pomoże zaufany sklep z meblami dla dzieci, np. MiFili.pl.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*