Półkolonie letnie – znakomity pomysł na zagospodarowanie czasu dzieciom w wakacje

[REKLAMA]

Gdy zbliżają się wakacje, wielu rodziców ma problem odnośnie tego, jak zapewnić swoim pociechom rozrywkę w wolne dni. Każdemu zależy na tym, by jego dziecko było szczęśliwe, a jednocześnie rozwijało się. Dlatego znakomitym rozwiązaniem jest wysłanie dziecka na półkolonie w mieście. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając miejsce dla swojego malucha!

Bezpieczne półkolonie – na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Najważniejsze jest, by podczas półkolonii dzieci były bezpieczne. Dlatego należy wybrać takie zajęcia:

  • Podczas których nad najmłodszymi czuwa wykwalifikowana kadra, przede wszystkim lubiąca pracę z dziećmi i traktująca ją jako przyjemność – nie zaś przykry obowiązek. Dzięki temu najmłodsi czują się swobodnie, są należycie pilnowani, a spotkania z dorosłymi przepełnione są zabawą i dobrym nastrojem.
  • Są zgłoszone do Kuratorium Oświaty. Dzięki temu podlegają wszystkiego rodzaju kontrolom. Takie półkolonie są najbezpieczniejszą formą spędzanego czasu, a rodzice mają w nie pełen wgląd.

Udane półkolonie dla dzieci

Co to znaczy udane półkolonie? Przede wszystkim to takie, które sprawiają frajdę dzieciom! W końcu właśnie o to chodzi, prawda? Warto sprawić, by nadchodzące wakacje były dla malucha cudowne i niezapomniane. Podczas takich półkolonii dziecko powinno uczyć się i bawić jednocześnie. W końcu jest czas wolny od szkoły. Nie oznacza to jednak, że należy w ogóle zaniechać rozwoju! Wręcz przeciwnie. Podczas swobodnych spotkań z rówieśnikami, zabawy i rozrywki dużo łatwiej jest przyswoić nową wiedzę. Wybierz takie zajęcia, które wpłyną na dziecko w każdym aspekcie.

Półkolonie dwujęzyczne w Baby English Center w Łodzi

Jeśli szukasz wyjątkowych półkolonii letnich sprawdź ofertę szkoły języka angielskiego dla dzieci – Baby English Center w Łodzi. Organizowane przez szkołę zajęcia to przede wszystkim okazja do znakomitej nauki. Dlaczego? Ponieważ są one dwujęzyczne! Oprócz klasycznych zajęć, dzieci będą komunikować się z opiekunem w języku angielskim.

Dodatkowo półkolonie letnie w Łodzi to także okazja, by odbyć aż 5 wycieczek po mieście, codziennie brać udział w warsztatach o różnej tematyce, zjeść 3 posiłki dziennie (wraz z uwzględnieniem specjalnej diety). Dzieci będą poznawać świat zwierząt, odbędą wycieczkę do planetarium, a w planach są nawet zajęcia sportowe.  A to jeszcze nie wszystko! Podobnie, jak zimowiska organizowane przez Baby English Center w Łodzi, tak również i półkolonie letnie posiadają różne motywy przewodnie! Każdy tydzień jest zupełnie inny, wobec czego dziecko może uczęszczać na nie nawet przez kilka turnusów.

1 komentarz

  1. Takiw polkolonie to dobra opcja na wyprawe dla dzieci. Jak moja corka podrosnie to na pewno ja na takie zapisze.

  2. Oo mam do Łodzi całkiem niedaleko. Ciekawe miejsce na półkolonie, dzieci mogą dużo zwiedzić i poznać świata. A że dwujęzycznie, to jeszcze lepiej, ciekawa oferta, muszę się zapoznać.

  3. Półkolonie to fajna alternatywa organizacji czasu wolnego dziecku, ale bez konieczności wyjazdu z domu. Wiele firm, czy klubów sportowych, organizuje półkolonie tematyczne.

  4. Półkolonie to świetny pomysł, gdy z różnych względów nie możemy się wybrać na wypoczynek, a chcemy, aby dziecko aktywnie spędzało czas wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*