Pomoce edukacyjne dla dzieci

[REKLAMA]

Pomoce dydaktyczne są dedykowane dzieciom w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym. Na tych etapach rozwoju bardzo ważna jest stymulacja wszystkich sfer odpowiedzialnych za prawidłowy rozwój dziecka. Nie należy zapominać o tym, że w tym okresie najważniejsza jest zabawa, to właśnie dzięki niej dziecko rozwija sferę emocjonalną, psychoruchową i społeczną. Dostępne na rynku plansze dydaktyczne, tablice edukacyjne i artykuły plastyczne mają na celu rozwijanie i doskonalenie umiejętności poznawczych, motorycznych i komunikacyjnych.

 Korzystając z wielu zabawek edukacyjnych i akcesoriów do zabawy tematycznej dziecko jest stymulowane do powtarzania słów i naśladowania ruchów osoby dorosłej. Świetne rezultaty w toku edukacji otrzymuje się także dzięki materiałom określającym poszczególne części mowy jakimi są rzeczowniki i czasowniki. Ich wprowadzenie z częstotliwością dostosowaną dla aktualnego etapu mowy ułatwi dziecku osiągnięcie oczekiwanego poziomu komunikacji werbalnej.

Radzenie sobie ze złością u dzieci ebook

 To oczywiste, że wybór konkretnych pomocy dydaktycznych dla nauczycieli przedszkola jest bardzo ważny gdyż oprócz wartości merytorycznej powinny być także wizualnie atrakcyjne i ciekawe dla dziecka. Proste i rozwijające gry typu memory lub domino będą idealnymi pomocami dydaktycznymi, przybliżającymi młodemu człowiekowi świat gier i zdrowej rywalizacji. Sprawdź także kolorowanki online.

Pomoce logopedyczne dla nauki czytania

Ogromna ilość pomocy logopedycznych dla przedszkoli jest doskonale przygotowana do prowadzenia grupowej nauki czytania metodą symultaniczno – sekwencyjną Ⓡ. Nauka w grupie wprowadza do ciekawego świata uczuć i emocji, a przecież każdy przedszkolak powinien znać je wszystkie – od pozytywnych po negatywne. Zwłaszcza panowanie nad trudnymi emocjami jest podstawowym zadaniem treningu umiejętności społecznych, który powinien być prowadzony jak najwcześniej. Sprawdź jak radzić sobie ze złością u dzieci ebook.

Wyposażenie przedszkoli w niezbędne ćwiczenia percepcji słuchowej

Okres przedszkolny kojarzony jest przede wszystkim z wieloma zabawami językowymi oraz zaawansowanymi zabawami tematycznymi. Wiele pomocy dydaktycznych dedykowanych jest właśnie zabawom językowym, które można wykorzystać zarówno w przedszkolu jak i w domu takie jak wymyślanie zagadek, zabawy słowotwórcze i dźwiękonaśladowcze a także tworzenie rymowanek. Zobacz także pomoce edukacyjne online dla rodziców.

Kolorowanki online

Poprzez system nauki NumiconⓇ przedszkolak jest wprowadzany w świat matematyki w niezwykle przyjazny i przystępny sposób. Dzięki połączeniu nauki z zabawą, przy wykorzystaniu atrakcyjnych metod i technik nauczania można osiągnąć imponujące postępy w każdym obszarze rozwoju dziecka. Ogólnodostępne materiały edukacyjne online pozwolą na prowadzenie ćwiczeń edukacyjnych także w domu.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*