Czy kupić dziecku komórkę?

[REKLAMA]

Telefon komórkowy jest dziś jednym z najczęściej używanych gadżetów elektronicznych. O jego posiadaniu marzą nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Czy twoje dziecko również posiada telefon komórkowy? A może dysponuje starym modelem i w skrytości ducha liczy na to, że zostanie on zastąpiony wygodnym i praktycznym smartfonem? Rodzice nie powinni być źli na swoje dzieci, że ci chcą mieć dostęp do nowoczesnych technologii. Jest to naturalne zjawisko, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jesteśmy atakowani różnymi reklamami i informacjami na ich temat. Wydawać się może wtedy, że posiadanie telefonu komórkowego jest konieczne do szczęścia.

Jeżeli chcesz dziecku sprawić nowy smartfon, powinieneś wcześniej porozmawiać z nim na ten temat. Zarówno twoja, jak i jego wiedza musi być na tyle szeroka, aby pozwalała na jego bezpieczne użytkowanie. Oboje musicie poznać możliwe zagrożenia ze strony wirusów i aplikacji, podszywających się pod oryginalne. Jest to tym bardziej ważne, jeśli telefon dziecka ma zostać powiązany z aplikacjami bankowymi lub kartami kredytowymi.

Warto również zastanowić się nad tym, jak skutecznie zabezpieczyć telefon dziecka przed uszkodzeniami i zniszczeniami. A o takie nie trudno – podczas zabaw czy jazdy na rowerze, telefon może zostać poważnie uszkodzony, powodując niemałe straty materialne. Na taką okoliczność dobrze jest pomyśleć o jego ubezpieczeniu i zabezpieczeniu odpowiednio dobranym etui oraz szkłem hartowanym. Powinno to w wystarczającym stopniu zminimalizować ryzyko poważnego zniszczenia urządzenia.

1 komentarz

  1. ja myślę, że dziecku kupię komórkę jak pójdzie do 4 klasy. Przyda mu się aby mieć ze mną ciągły kontakt. Będę go przestrzegała i usuwała gry i aplikacje. Telefon służyć ma do kontaktu z bliskimi jedynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*