Innowacyjne platformy edukacyjne, czyli nauka przez zabawę

[REKLAMA]

Jakie jest podejście dzieci do nauki w XXI wieku? Nie ukrywajmy – nie najlepsze! Czy jednak może być inaczej, kiedy wokół nich znajdują się tablety, komputery, smartfony, konsole i tak dalej, i tak dalej. W skrócie o takich wygodach większość rodziców w swoich czasach dzieciństwa mogła tylko pomarzyć. Od nowinek technicznych nie da się jednak uciec. Ba! Można je nawet wykorzystać. Jak to zrobić? Dziś zaprezentujemy Wam jedną z platform, która rozwija poprzez zabawę z wykorzystaniem wyżej wymienionych urządzeń. Tak tych mobilnych, jak i stacjonarnych.

Squala – nauka i zabawa w jednym

Czym tak naprawdę jest Squla? Aby opisać wszystkie zalety tej platformy, musielibyśmy poświęcić na to kilka artykułów. Przedstawmy więc jej największe zalety. Najprościej rzecz ujmując Squala to nic innego jak platforma edukacyjna pomagająca rozwijać dzieciom ich talenty i zainteresowania. Kluczem do sukcesu było zaproponowanie dzieciom nauki w taki sposób, aby ta ich zainteresowała. Czy programistom ze Squala to się udało? Nieskromnie mówiąc – NA PEWNO. Najlepszym dowodem na to są rodzice i ich dzieci, które to zaczęły się interesować nawet tymi przedmiotami, które wcześniej budziły u nich strach i niechęć.

Dla rodziców i nauczycieli

Squala została stworzona z myślą o tym, aby zachęcić dzieci do nauki. Te jak dobrze wiemy, uczą się nie tylko w szkołach, ale i w domu. Stąd też korzystać z niej mogą nauczyciele i rodzice. Dzieci kształcą się tu przez testy i zabawy w zakresie wielu przedmiotów szkolnych. Są to: matematyka, język polski, język angielski, przyroda, język niemiecki, historia i społeczeństwo, muzyka i plastyka, zajęcia techniczne i komputerowe oraz edukacja społeczna. Najbardziej wymagający uwagę powinni zwrócić na język angielski. Testy tej platformy w języku angielskim posiadają certyfikat Oxford University Press. Co ciekawsze kształcić się ze Squala mogą dzieci w każdym wieku. Tak oto coś dla siebie znajdzie tu rodzic przedszkolaka, ucznia klas 1-3 czy 4-6.

Podsumowując Squala to:

* interaktywne gry, quizy i filmy edukacyjne, które zachęcają dzieci do samodzielnej i systematycznej nauki
* blisko 60 000 quizów i zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka
* program nauczania wszystkich przedmiotów szkolnych w klasach 1–6 oraz edukacji przedszkolnej
* panel dla rodziców pozwalający na śledzenie postępów dziecka w nauce

Trudno więc tej aplikacji coś zarzucić. Nawet pomimo tego, że jest ona płatna. Koszt, z jakim muszą w tym przypadku zmierzyć się rodzice to 14,99 zł miesięcznie. Nie jest to wiele, biorąc pod uwagę rozwój swojego dziecka, które dla każdego rodzica jest oczkiem w głowie. Rodzice, którzy mają jednak jakieś wątpliwości, wcześniej wypróbować mogą zupełnie darmową wersję demo. Jest ona na tyle rozbudowana, że doskonale uwidacznia najlepsze cechy platformy. Jeżeli jakiś rodzic ma się przekonać do tej aplikacji, wersja próbna na pewno utwierdzi go w tym, że te 15 zł miesięcznie w ten innowacyjny system edukacji zainwestować warto. Z pewnością nie będą to pieniądze stracone, a wręcz przeciwnie – rozsądnie zainwestowane.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*