Jak bezpiecznie kupować buty dla malucha przez Internet?

[REKLAMA]

Kupowanie dziecku butów przez Internet może być bardzo dobrym pomysłem, jednak należy pamiętać o kilku zasadach, by wybór był trafiony. Podobnie jak dorośli, dzieci mają swoje ulubione modele, ale warto przyjrzeć się również innym kwestiom niż tylko popularność obuwia.

Tak naprawdę przez Internet kupimy wszystkie rodzaje obuwia, jednak buty, które są najbezpieczniejsze do kupowania online to m.in. sandały, buty sportowe oraz klapki. Znacznie łatwiej jest wymierzyć ich rozmiar, można je w wielu przypadkach dopasować do stopy dziecka za pomocą wygodnych pasków zapinanych na rzep, czy też na sznurówki. Buty sportowe dla dzieci są  konstruowane w ten sposób, by pasowały na różne rodzaje małych nóżek. Trudniejsza kwestia jest w przypadku np. dziecięcych lakierek. Te buty dla malucha są znacznie mniej elastyczne i warto mierzyć je przed zakupem nawet wielokrotnie, by uniknąć nieprzyjemnych otarć.

Jak dobierać rozmiar butów dziecięcych?

Przed znalezieniem rozmiaru należy zmierzyć stopę dziecka. Potrzebny nam będzie centymetr krawiecki, kawałek papieru, ściana oraz ołówek. Piętę dziecka przykładamy do ściany i kładziemy na kartce papieru. Zaznaczamy ołówkiem miejsce, gdzie kończy się najdłuższy palec u stopy naszej pociechy. W ten sposób zmierzymy długość wkładki. Warto również poznać szerokość stopy dziecka w najszerszym miejscu, czyli zaraz pod zakończeniem dużego palca oraz w miejscu, gdzie znajduje się piąta kość śródstopia, czyli mała kostka przy najmniejszym palcu. Do wymierzonej przez nas długości stopy należy doliczyć jednak zapas około 5 albo nawet 15 mm, w zależności od tego, czy mają być to buty sportowe, zimowe, czy letnie. Przy butach zimowych doliczmy 15 mm ze względu na grubsze skarpetki oraz dodatkową wkładkę.

Buty dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Oprócz rozmiaru liczy się również jakość butów. Wybierajmy te, które mają elastyczną i miękką podeszwę. Dla małych nóżek nie wybierajmy obuwia, które jest mocno zwężane. Ważne również, by nie posiadało odstających elementów. Sprawdźmy także, czy w danym sklepie możemy odesłać buty, w sytuacji, gdy okażą się odpowiednie dla naszego dziecka.

Jakie są plusy kupowania butów przez Internet?

Ogromnym plusem kupowania butów przez Internet jest fakt, że możemy je szybko wymienić w razie dobrania złego rozmiaru. Niektóre sklepy stacjonarne przyjmują zwroty tylko w momencie, kiedy buty dla dzieci mają widoczną wadę producenta. Dodatkową dobrą opcją przy kupowaniu online jest także to, iż mamy możliwość wyboru spośród wielu dostępnych modeli, które często nie są dostępne w punktach stacjonarnych. W domu możemy też spokojnie przymierzyć z dzieckiem buty, które maluch sprawdzi. Będziemy upewnieni, że buty dla malucha są przede wszystkim wygodne i nie zagrażają jemu zdrowiu.

1 komentarz

  1. Ja ostatnio kupiłam 1,5 rocznej córce właśnie buty przez Internet. Zakup bardzo udany. Ale oczywiście trzeba dobrze zmierzyć nóżki i dodać parę mm na skarpetke/rajstopki.

  2. Warto robić zakupy przez Internet. Oszczędzamy wtedy czas i niepotrzebne histerie i zainteresowanie innymi sklepami przez dziecko (oczywiście chodzi mi tutaj o sklep z zabawkami). Ja od jakichś dwóch lat robię zakupy przez Internet. Najważniejsze jest sprawdzenie rozmiarówki na stronie producenta i porobienie dokładnych pomiarów. Wtedy na pewno zakupy będą udane.

  3. Zakupy przez internet zdecydowanie , wiekszy wybor bez zbednego chodznia po sklepach , jeden minus ze wymiary trzeba zmierzyc. nie warto wydawac na tanie tandety.Wybor oczywiscie nalezy do rodzica ale warto zeby sie podobaly 2 stronom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*