Co oglądać z dzieckiem? Bajki, filmy dla dziecka i mamy

[REKLAMA]

Choć jesteśmy zwolennikami czytania dzieciom książek, są bajki, filmy, które każdy maluch powinien obejrzeć. A wraz z nim rodzic. Dlatego przedstawiamy kilka propozycji bajek, które będą emocjonującą przygodą dla dziecka i jednocześnie nie znużą przy tym jego mamy.

1. Piękna i Bestia

Zaczniemy od jednej z najpopularniejszych bajek Disney’a, czyli od Pięknej i Bestii. To poruszająca opowieść o tym, że nie liczy się to, co jest na zewnątrz, lecz to, co jest w środku.

Co ciekawe, jest to pierwsza w historii animacja, która została nominowana do Oscara w kategorii „Najlepszy film” – nas w żaden sposób to nie dziwi, ponieważ nie dość, że ma wzruszające przesłanie, to jest jeszcze pięknie zrealizowana. Zresztą jak większość produkcji tego filmowego studia. Oprócz Pięknej i Bestii sprawdź inne bajki Disneya, które zawsze warto zobaczyć z dzieckiem (Artvocado.pl) – tych 10 propozycji starczy ci na wiele wieczorów, podczas których nie będziesz mieć pomysłu na atrakcję dla malucha.

Twoje dziecko jest nieco starsze? Zamiast po animowaną wersję z 1991 roku sięgnij po musical z 2017 roku z Emmą Watson w roli głównej. Zdradzimy jedynie, że nasi całkiem dorośli redaktorzy, oglądali ją nie raz, z tym samym zachwytem.

2. Kraina Lodu

Zabawny i nieco filozoficzny bałwanek, nieporadna, lecz dzielna księżniczka oraz królowa lodu – oto trzej główni bohaterowie naszej następnej propozycji. Myślimy, że Elsę i Annę z Krainy lodu nikomu przedstawiać nie musimy.

Czy warto obejrzeć ten film? Zdecydowanie. Dzieci (a w szczególności dziewczynki) za nim szaleją, zresztą nie bez powodu. To piękna bajka o dwóch dzielnych siostrach, dla których najważniejsza jest przyjaźń. Brzmi sztampowo, ale uwierz nam, wykonanie takie nie jest. Tutaj zdradzimy, że ze sprawdzonego źródła wiemy, że na premierze Krainy lodu 2 nierzadko było więcej dorosłych niż dzieci.

3. Minionki

Zaczęło się od historii, Jak ukraść Księżyc, w której nikczemnik Gru postanowił pokazać innym złoczyńcom, że to on jest najlepszy. Skąd miał wiedzieć, że rodzeństwo, które przygarnął z domu dziecka w celu realizacji swojego planu, ukradnie… jego serce.

A gdy w grę wkraczają jeszcze zabawne, żółte stworki, budzące dość jednoznaczne skojarzenie z Tic-Tacami, to wiadomo, że oglądanie filmu stanie się wspaniałą rozrywkę. I dla dzieci, i dla rodzica, bo w bajce nie brak wielu zabawnych momentów.

Wisienką na torcie są kolejne części: Minionki rozrabiają oraz Gru, Dru i Minionki. Chodzą też słuchy, że w 2023 pojawi się czwarta część. Nie, żebyśmy pilnie śledzili nowinki z branży filmów dla dzieci, ale…

4. Król Lew

Był jeden z klasyków Dineya, Piękna i Bestia, to nie może zabraknąć obowiązkowej pozycji na liście bajek do obejrzenia, czyli Króla Lwa. Jesteśmy pewni, że rodziców nawet nie trzeba przekonywać do obejrzenia tego filmu, a i dzieci będą zachwyceni.

5. Coco

Naszą ostatnią propozycją jest Coco. I tutaj przyznajemy się bez bicia, że film ten został nam polecony przez rezolutną sześciolatkę, a więc chyba nie mamy lepszej rekomendacji. Coco to opowieść o chłopcu, który pragnąc dowiedzieć się, czemu jego rodzina nienawidzi muzyki, przypadkiem trafia do Świata Umarłych.

Niczego więcej nie zdradzimy, dodamy jedynie, że w polskiej wersji językowej głosy bohaterom podkładali tacy aktorzy jak Agata Kulesza, Bartosz Opania, Marian Opania oraz Maciej Stuhr.

1 komentarz

  1. Świetne propozycje, my na najbliższym weekendzie oglądamy „Krainę Lodu”. Nie tylko dzieci, mama też. Tyle dobrego o niej slyszalam, że jestem jej bardzo ciekawa.

  2. Moja pół roczna córka bardzo lubi oglądać Shreka. Ale widzę że i „Kraina lodu” jej się też podoba.

  3. Ostatnio na Netflix pojawiła się cała sera filmów od Ghibli Studio. Jest to seria japońskich, starych bajek. Serdecznie polecam, szczególnie „My neighbor Totoro” 🙂 Moje dziecko jest zachwycone

  4. Propozycje moze i dobre w porowaninu to co dzisiaj jest. Gdzie sie podzial Kaczor Donald i Myszka Miki. Stare bajki byly o niebo lepsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*