Długoterminowy wynajem samochodów – jakie ma zalety?

[REKLAMA]

Długoterminowy wynajem to świetny sposób na użytkowanie samochodu bez konieczności jego zakupu, co nieodmienne wiąże się ze sporym wydatkiem. Na takie rozwiązanie decyduje się nie tylko coraz więcej firm, ale również osób prywatnych.

Korzyści w zamian za abonament

Wynajem długoterminowy funkcjonuje na bardzo podobnych zasadach co leasing. Podstawowa różnica polega na tym, że po zakończeniu umowy klient zwraca auto do wypożyczalni bez możliwości jego zakupu, jak ma to miejsce w przypadku leasingu. Usługobiorca przez czas określony w umowie płaci co miesiąc abonament o stałej wysokości, w którego wartość wliczone są m.in. naprawy, wymiana części, przeglądy czy ubezpieczenie. Firma iPanek oferuje ponadto darmową wymianę pojazdu w trakcie najmu, gdyby potrzeby użytkownika z pewnych względów uległy zmianie. Koszt tankowania i nieplanowane wydatki spoczywają po stronie kierowcy – pełna lista jego obowiązków znajduje się w umowie. W praktyce to wygodna opcja korzystania z auta.

Szeroka oferta floty

Wypożyczalnie prowadzące najem długoterminowy samochodów dysponują doskonale wyposażoną flotą, na którą składa się wiele modeli i marek pojazdów. To umożliwia klientowi wynajęcie samochodu odpowiadającego jego indywidualnym potrzebom, bez względu na o, czy w rachubę wchodzi auto osobowe, dostawcze, van etc. Ponadto osobom prywatnym lub firmom decydującym się na wynajęcie samochodu na dłuższy termin wypożyczalnie proponują elastyczne pakiety o zróżnicowanej zawartości i cenach.

Wynajem nie wpływa na zdolność kredytową

O ile leasing obniża zdolność kredytową najemcy auta, o tyle przy wynajmie długoterminowym nic takiego nie ma miejsca. Poza tym stałej wysokości opłaty zdecydowanie ułatwiają planowane budżetu domowego lub firmowego, a czas trwania umowy da się dostosować do konkretnych preferencji.

Uproszczone formalności

Usługa najmu długoterminowego jest świadczona na podstawie umowy. Formalności są załatwiane bardzo sprawnie, choć oczywiście klient musi spełnić kilka wymogów. Niemniej procedury są bardziej przyjazne niż np. przy kredycie samochodowym.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*