Legowiska dla psa

Cute dog with toy lying in pet bed at home
[REKLAMA]

Każdy pies zostając członkiem rodziny, potrzebuje odrobiny poczucia bezpieczeństwa. Azylem gwarantującym spokój i ochronę jest własne legowisko, w którym przyjaciel rodziny może spokojnie odpoczywać po aktywnym dniu. Zwłaszcza że dobrze dobrane zapewnia pełny relaks i wyciszenie. Na jakie aspekty warto zatem zwrócić szczególną uwagę przy wyborze legowiska?

Najważniejsze aspekty wyboru “psiego łóżka”.

Dokonując wyboru legowiska dla “czworonożnego przyjaciela” należy przede wszystkim kierować się trzema podstawowymi elementami. Należą do nich:

  • bezpieczeństwo,
  • komfort psa
  • i prostota czyszczenia.

Najistotniejszym czynnikiem, który decyduje o bezpieczeństwie i komforcie pupila, jest bezsprzecznie rozmiar legowiska, które należy dopasować do wielkości psa. Powinno ono bowiem zapewniać możliwość swobodnego wyciągnięcia psiego ciała, ale też pod żadnym pozorem nie powinno być za duże, ponieważ nie będzie wówczas emanowało przytulnością i bezpieczeństwem.

Materiał psiego posłania.

 Kolejnymi niezmiernie istotnymi czynnikami, jakim należy kierować się przy wyborze posłania są:

  • wysoka klasa wykonania,
  • rodzaj użytych materiałów
  • i przede wszystkim trwałość legowiska.

Powinno ono być wykonane z mocnego materiału odpornego przede wszystkim na przetarcia oraz zadrapania. I łatwego w utrzymaniu czystości. Ponadto powinien to być materiał miękki i przyjemny w dotyku.

Dobrym wyborem są bezsprzecznie legowiska, które umożliwiają zdjęcie i wypranie pokrowca.

Surowiec wypełniający.

Nie bez znaczenia jest także rodzaj materiału wypełniającego legowisko. Obowiązkowo powinien on gwarantować miękkość, zachowując jednocześnie odporność na odkształcenia.

Idealnym wyborem są z pewnością ortopedyczne legowiska dla psa marki Funitopets. Wykonane z wodoodpornej tkaniny quattro i gwarantującej wsparcie ortopedyczne czterowarstwowej pianki wewnątrz posłania. Zaprojektowane kształtem sposób, który niweluje problemy bólowe stawów, poprawia krążenie i gwarantuje zdrowy wypoczynek. Ponadto legowiska te pokryte są miękkim, miły w dotyku materiałem, łatwym w utrzymaniu czystości. Psie posłania tej marki posiadają wszystkie atuty gwarantujące:

  • trwałość,
  • prostotę czyszczenia
  • i przede wszystkim wygodę i dobre zdrowie pupila.

Marka warta uwagi.

Decydując się na zakup, warto zatem wybierać dobre sklepy zoologiczne. Do takich należy, między innymi sklep internetowy znajdujący się pod adresem: https://funitopets.pl. Oferuje on bowiem szeroki wybór wysokiej jakości legowisk dla psów firmy Funitopeds, która jest obecnie marką przodującą w produkcji ortopedycznych posłań dla psów.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*