Skuteczne sposoby na aktywizację seniorów

[REKLAMA]

Większy problem niż młodzi ludzie z zorganizowaniem sobie czasu mają seniorzy, dlatego wiele instytucji wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i aby skusić ich na wyjście z domu zamiast samotnego zalegania na kanapie w domu, przygotowali program zniżek i pomocy dla seniorów.

Promocje i zniżki dla seniorów

Zniżki dla seniorów zaczynają się już na etapie codziennych obowiązków, które możemy załatwić w ciągu dnia. Komunikacja miejska w miastach jest darmowa emerytów i rencistów. Jednak autobusy i tramwaje nie są jedynymi środkami transportu, z których mogą skorzystać osoby starsze. Polskie Linie Kolejowe także ufundowały specjalne promocje dla naszych seniorów tak, aby nadal mogli swobodnie podróżować bez kraju nie nadwyrężając swojego portfela.

Budżet osób starszych uszczuplany jest bardzo często przez leki, które muszą sobie wykupić. Rząd refunduje część leków dla seniorów, jednak warto zauważyć, że niektóre apteki ustanawiają specjalne promocje, które obejmują dodatkowe witaminy i suplementy. Do codziennych spraw zdecydowanie należy także robienie zakupów.

W supermarketach emeryci także mogą liczyć na rabaty na poszczególne produkty. Wystarczy tylko zaczerpnąć informacji przy kasie lub w dziale obsługi klienta, a na pewno znajdzie się sposób na zatrzymanie odrobiny gotówki w portfelu.

Rozrywka dla seniora

Leki wykupione, zakupy zrobione, wycieczka autobusem również zaliczona i co wtedy? Kończy się dzień, a zaczyna wieczór, który może dłużyć się najbardziej, ale na to także jest rada. Seniorzy mogą liczyć na zniżki do kin, teatrów czy muzeów. Bardzo popularne w całej Polsce jest tzw. „Kino dla seniora”, w ramach którego organizowane są darmowe pokazy filmów. Teatry także oferują zniżki na wybrane spektakle dla emerytów, natomiast muzea dają nawet darmowy wstęp osobom starszym w konkretne dni.

Warto wspomnieć, że seniorom przysługuje ulga na posiadanie psa, co także jest świetnym pomysłem, aby sobie takiego sprawić. Uroczy kundelek na pewno pozwoliłby na wyjęcie chwili czasu z długiego dnia, a przede wszystkim dał powód do wieczornego spaceru i dotlenienia. Ponadto taki towarzysz sprawi, że nigdy nie będzie z nim nudno.

Dodatkową zniżką dla seniorów, którzy łakną podróży większych niż krajowe są zniżki na wyrobienie paszportu, a także zniżki na przeloty samolotem. Warto zapytać wnuków o takie sprawy, ponieważ nigdy nie jest za późno, aby odbyć podróż życia.

Niektóre organizacje zrzeszające seniorów pozwalają na wyrobienie czegoś takiego jak Karta Seniora. Osoby, które przystąpią do takiego programu mogą liczyć na zniżki do kawiarni, restauracji, księgarni i wielu innych sklepów partnerujących organizacjom w ich przedsięwzięciu.

Przy niewielkiej pomocy można zapewnić seniorom cały dzień niezapomnianych atrakcji i zachęcić ich do samodzielnych wypraw i przygód.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*