Wielorazowe i ekologiczne. Woreczki zerowaste do przechowywania w domu i podróży

[REKLAMA]

Nie ulega wątpliwości, że ekologia jest dziś coraz bardziej na topie. Wydaje się, że coraz szersze grono społeczeństwa ma świadomość, jak ważne jest dbanie o środowisko i przykłada do tego swoją cegiełkę. Jedni poruszają się autami bezemisyjnymi, inni tylko segregują odpady, a kolejni nie korzystają z torebek i reklamówek wykonanych z tworzyw stycznych. Wspomnieliśmy o nich celowo, ponieważ w tym artykule chcemy poruszyć temat doskonałej alternatywy dla takich produktów. Pod lupę bierzemy woreczki na zakupy zero waste.

Czym są worki zakupowe zero waste?

Jako że chcemy odnieść się w treści do konkretnych przykładów, posłużymy się ofertą jednego z dystrybutorów woreczków zero waste. Mówimy o sklepie Saketos, który przygotował bardzo szeroką ofertę na worki zakupowe zero waste.

Żeby zrozumieć, czym są takie woreczki na żywność, które można wykorzystać podczas zakupów, wziąć ze sobą w podróż i przechowywać w nich żywność w domu, w pierwszej kolejności musimy bliżej przyjrzeć się ideologii Zero Waste. Tak więc przez ten termin rozumiemy ochronę zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję i konsumpcję, a przede wszystkim ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie produktów, opakowań i materiałów. Nie trafiają one więc do ziemi, nie są także spalane w piecach, ale poddawane recyklingowi.

Woreczki na zakupy zero waste to produkty wielokrotnego użytku. Korzystając z takich worków na zakupy, możemy zrezygnować, a przynajmniej w dużym stopniu ograniczyć wykorzystywanie foliowych reklamówek. Wystarczy, że w ich miejsce postawimy na materiałowe woreczki i torby, głównie wykonane z lnu i bawełny, a oprócz tego juty czy organzy.

Zero waste – woreczki na każdy produkt spożywczy

Co nie jest bez znaczenia, obecnie na rynku znajdziemy torby materiałowe na większe zakupy, ale również worki zakupowe zero waste na owoce, warzywa czy pieczywo. Rozmiary takich opakowań wielokrotnego użytku są bardzo różne, czego potwierdzenie widzimy w ofercie sklepu Saketos, który dodatkowo pozwala na ich wyróżnienie przez personalizację. Wyróżnia on trzy różne kategorie takich worków podzielone względem rozmiarów, tj.:

  • małe woreczki zero waste (3,5 × 19 cm, 5 × 7 cm, 6 × 8 cm, 7 × 9 cm, 8 × 10 cm, 9 × 12 cm, 10 × 13 cm, 11 × 14 cm, 12 × 15 cm);
  • średnie woreczki zero waste (11 × 20 cm, 13 × 18 cm, 13 × 27 cm, 15 × 20 cm, 15 × 33 cm, 16 × 22 cm, 16 × 37 cm, 18 × 24 cm, 20 × 27 cm);
  • duże worki zero waste (22 × 30 cm, 26 × 35 cm, 30 × 40 cm, 35 × 50 cm, 40 × 55 cm, 45 × 60 cm, 50 × 65 cm, 55 × 75 cm, 75 × 100 cm).

W małe woreczki można pakować np. czosnek, marchewki, cytryny, cebule, jabłka, kiwi, pomarańcze, pietruszkę, seler itp. Oczywiście takie małe woreczki na warzywa zero waste można ze sobą zabrać w podróż, bez trudu chowając je w plecak.

Z kolei średnie i duże worki oraz torby sprawdzą się podczas zakupów w sklepie i na targu. Jako że są one bardzo wytrzymałe, nie ma problemu z przenoszeniem w nich na przykład ziemniaków. Bawełniane czy lniane woreczki posłużą również przy pieczywie, kaszach, makaronach, kawach, herbatach czy mąkach. Oczywiście takie produkty sprawdzą się także przy innych produktach i to nie tylko spożywczych, a więc są bardzo uniwersalne.

Podsumowując, woreczki na zakupy zero waste są naprawdę ciekawym produktem, który sprawdzi się na co dzień. Inwestując w większą ilość woreczków w różnych rozmiarach, możemy niemal całkowicie zrezygnować z foliowy reklamówek, które są bardzo szkodliwe dla środowiska.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*