Jak wygląda kwestia sprowadzenia zwłok z zagranicy?

[REKLAMA]

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wygląda kwestia sprowadzenia zwłok z zagranicy? Ostatnimi czasy bardzo popularne są różnego rodzaju wycieczki zagraniczne oraz wyjazdy zarobkowe za granicę. Czasami jednak może okazać się, że bliska nam osoba umrze poza granicami rzeczypospolitej. Co wtedy zrobić? Jakie są koszt transportu zwłok? Dzięki nam dowiecie się, co należy zrobić w takiej sytuacji, oraz z czym należy wtedy się liczyć.

Jak wyglądają koszty sprowadzenia zwłok do kraju?

Jedną z podstawowych kwestii, jeżeli chodzi o transport zwłok z zagranicy, są koszty. W tej kwestii wiele zależy od po pierwsze zakładu pogrzebowego, po drugie od kraju, z którego będą sprowadzane zwłoki, a po trzecie jak szybko zwłoki zostaną przetransportowane z powrotem do kraju. Jeżeli chodzi o zakład pogrzebowy, to najlepszym przykładem jest tutaj zakład pogrzebowy anielski orszak, który w profesjonalny sposób zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi między innymi z pozyskaniem odpowiedniej dokumentacji. Oferują oni transport zwłok z:

 • Anglii
 • Niemiec
 • Belgii
 • Holandi
 • Norwegii
 • Irlandii
 • Szwecji
 • Danii
 • Włoch
 • Kanady
 • Stanów Zjednoczonych
 • Hiszpanii

Ceny w dużej mierze są uwarunkowane odległością, jaką dany zakład musi pokonać oraz opłatami miejscowymi związanymi z wydanie przez miejscowe urzędy odpowiedniej dokumentacji, bez której zwłoki nie mogą być wywiezione, czy nawet zabrane z kostnicy. Dlatego też wyjeżdżając za granicę, jeżeli nie chcemy w razie czego obciążać finansowo naszych bliskich, to warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie podróżne, które zapewni naszym bliskim między innymi transport zwłok z zagranicy.

Po pierwsze spada z nas obowiązek samodzielnego załatwianie wszelkich dokumentów związanych z transportem zmarłej osoby, co jest ważne, ponieważ będąc w stresie, łatwo jest o czymś zapomnieć, po drugie możemy nie znać przepisów funkcjonujących w poszczególnych krajach. Ponadto możemy wtedy kompleksowo zadbać o organizację całej ceremonii pogrzebowej za jednym przysłowiowym zamachem, co dodatkowo po pierwsze pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu, po drugie pozwoli na uniknięcie wielu niepotrzebnych nerwów- a przecież wszyscy wiemy, że śmierć bliskiej nam osoby jest wyjątkowo silnym stresem dla niemalże każdego. Niestety, na tym żeruje wiele nieuczciwych zakładów pogrzebowych, które często sztucznie podnoszą cenę, wykorzystując stan psychiczny osób, którym zmarł ktoś bliski.

Transport zwłok bliskiej osoby jest bolesny niejako dwójnasób, ponieważ po pierwsze wiąże się on ze śmiercią kogoś nam bliskiego, po drugie z formalnościami oraz kosztami. Dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w tej dziedzinie, jakimi niewątpliwie są ludzie z zakładu pogrzebowego anielski orszak. W przeciwnym razie narażamy się na wiele niewątpliwie przykrych, dodatkowych konsekwencji związanych z transportem bliskiej nam osoby, która zmarła za granicą.

1 komentarz

 1. Polecam firme http://www.theend.com.pl
  Transport Zwłok z Niemiec,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*