Czy wysłać dziecko na prawo jazdy?

[REKLAMA]

Twoje dziecko tuż po ukończeniu 18 roku życia chce się zapisać na kurs prawa jazdy? Jesteś tym przerażona, szczególnie jeśli słyszysz o tych wszystkich wypadkach i zdarzeniach z udziałem kierowców na drogach? Za nic nie chcesz, aby dziecko uczyło się prowadzenia pojazdu? Zanim podtrzymasz swoje zdanie i zakomunikujesz to swojemu dziecku, przekonaj się o powodach, dla których warto jednak wysłać go na taki kurs.

Młody człowiek znacznie szybciej i sprawniej przyswaja wiedzę. Oznacza to, że im prędzej dziecko zapisze się na kurs prawa jazdy, tym łatwiej będzie mu zdać egzamin. Oznacza to również że dłużej będzie mógł poruszać się po drogach, wyrabiając w sobie nawyki dobrego kierowcy. Nie należy obawiać się tego, że dziecko będzie chciało aby zakupić mu samochód. Dziś każdy nastolatek zdaje sobie sprawę z tego, że warunki finansowe życia w Polsce nie są łatwe i trzeba mocno się napracować, aby zarobić na auto. Fakt posiadania prawa jazdy może jeszcze bardziej zdyscyplinować go w oszczędzaniu pieniędzy lub okazać się skuteczną motywacją, aby pójść do pracy przez wakacje.

Czy uczyć dziecko samodzielnie prowadzenia pojazdu? Dzieci często proszą swoich rodziców, aby pozwolili im się przejechać rodzinnym samochodem. Wydaje nam się, że nie jest to dobry pomysł, szczególnie jeśli dziecko dopiero zapisało się na kurs. Może to wykształcić lub utrwalić w nim pewne negatywne nawyki, których później trudno będzie się pozbyć. Co gorsza, mogą one skutecznie utrudniać zdanie egzaminu na prawo jazdy.

1 komentarz

  1. a ja nie mogę się doczekać kiedy mój syn skończy 18 lat aby mógł mnie wozić 🙂

  2. Prawo jazdy teraz to norma i nawet latwa robota.Dziecko powinno zdawac i jak najbardziej mozna go uczyc samemu a pozniej bedzie nowy kierowca 🙂

  3. Prawo jazdy teraz to norma i nawet latwa robota.Dziecko powinno zdawac i jak najbardziej mozna go uczyc samemu a pozniej bedzie nowy kierowca 🙂

  4. Prawo Jazdy to w tych czasach bardzo potrzebna i przydatna rzecz także polecam wysyłać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*