Stylowe i wygodne ubrania dla dzieci – trendy na wiosnę 2022

[REKLAMA]

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia i mowa tutaj nie tylko o przyrodzie. Wielu z nas nie ma zimą zbyt wiele energii. Zmiana pory roku to dobry czas na uzupełnienie garderoby, zwłaszcza tej dziecięcej i wprowadzenie do niej ubrań, które wniosą dobry nastrój i zachęcą dziecko do zabawy.

Większość rodziców staje właśnie przed wyzwaniem skompletowania lub uzupełnienia wiosennej garderoby dla swoich dzieci. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ pod uwagę bierzemy wiele różnych czynników: zarówno kwestie estetyczne, jak i te związane z komfortem i wygodą.

Kolory na pierwszym planie

Zimą preferujemy spokojne, stonowane barwy. Świetnie czujemy się wtedy w szarościach, beżach o brązach i ubieramy w ten sposób również dzieci. Wiosna jest jednak idealną porą na to, aby zaszaleć z kolorami. Kierunki są dwa: jednym z nich są barwy pastelowe, drugim – odcienie energetyzujące i bardzo intensywne.

Wśród pasteli mogą znaleźć się pudrowe róże lub brudnego różu, jasne beże, brzoskwinie czy delikatne odcienie niebieskiego. Ich zaletą są szerokie możliwości łączenia – pasują prawie do wszystkiego i mogą również stanowić bazę do wyrazistych dodatków.

Kolory intensywne czy wręcz fluorescencyjne świetnie sprawdzą się u szalonych, energicznych dzieci. W zależności od preferencji możemy dobierać je w taki sposób, aby wyróżniał się tylko jeden element garderoby, np. spodnie lub bluza w odcieniu miodowym, a pozostała część stylizacji pozostaje wtedy stonowana. Dzieciaki, które nie boją się kolorów, mogą jednak zaszaleć i stworzyć stylizację łączącą różne wyraziste barwy czy wzory.

Total Look czy Mix&Match?

Ciekawe możliwości dają nam również zestawy ubrań, dzięki którym możemy postawić na stylizację w jednym kolorze, np. fioletowa bluza + fioletowe spodnie. Takie połączenia wyglądają bardzo stylowo i są popularne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Niektórzy rodzice stawiają na całkowite dopasowanie i ubierają się z dziećmi dokładnie tak samo.

– Tego typu zestawy, jeśli posiadamy ich w szafie więcej niż jedną parę, są świetną bazą do miksowania i pozwalają stworzyć wiele różnych stylizacji. Każdego dnia dziecko może wybrać, czy woli założyć ubrania w tym samym kolorze, czy też pomieszać np. odcień różowy z fioletem lub fiolet z żółcią. Daje to dziecku większe możliwości wyrażania własnego stylu oraz możliwość wyboru – radzi Paulina Żaczyk, Kierownik Marketingu Coccodrillo.

Ogród pełen kwiatów w dziecięcej szafie

Wiosna to idealny moment na wprowadzenie do dziecięcej garderoby wzorów kwiatowych czy ogólnie roślinnych. Ich ogromną zaletą jest to, że pozwalają urozmaicić stylizację i uczynić ją ciekawszą, ale jednocześnie nie rzucają się w oczy tak, jak chociażby neonowe kolory. Nie oznacza to jednak, że zawsze trzeba wybierać między wyrazistą barwą czy wzorem, a kwiatami, ponieważ modne są także opcje łączące zarówno kwiatowe wzory, jak i wyraźne, soczyste kolory.

Wzory kwiatowe często pojawiają się w stylizacjach bardziej eleganckich i uroczystych, ale dobrze widoczne są również w nowych kolekcjach ubranek dla najmłodszych. Ważny jest tutaj aspekt praktyczny, który doceniają młodzi rodzice – na drobnych wzorach o wiele mniej widać zabrudzenia. Poza tym wnoszą jednak lekkość i kojarzą się z dziecięcą delikatnością.

Ubranie, które pomaga wyrażać pasje

Dzieci mają wiele pasji i hobby. Niektóre z nich przetrwają lata, inne miną z nadejściem lata. Mimo wszystko, często jest to element tożsamości, który najmłodsi chętnie podkreślają np. strojem, manifestując w ten sposób, co lubią i czym się pasjonują.

Właśnie dlatego warto dopasować garderobę pod zainteresowania najmłodszych. Czasami będzie to oznaczało wybór koszulki z rakietą kosmiczną, jeżeli rośnie nam przyszły astronom. W innych sytuacjach może to być jednak po prostu odzież dobrana stylem i wygodna przy uprawianiu danego hobby. Jeżeli nasze dziecko lubi jeździć na rolkach, wrotkach albo deskorolce, niezbędne są ubrania luźne i komfortowe, ale nie oznacza to, że nie mogą być stylowe. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku starszych dzieci, które obserwują swoich rówieśników i nie chcą od nich odstawać.

W jakim kierunku podąża moda dziecięca wiosną 2022? Przede wszystkim jest to zabawa zarówno kolorem, jak i samymi elementami stylizacji. Najważniejsze, aby dzieci mogły dzięki swoim ubraniom wyrażać swój styl, radość i po prostu bawić się modą.

Coccodrillo to znana rodzicom polska marka odzieży dla niemowląt i dzieci, działająca na rynku od 2003 roku i należąca do spółki CDRL S.A. Coccodrillo prowadzi sprzedaż poprzez sklep internetowy, a także za pośrednictwem salonów sprzedaży stacjonarnej. W Polsce są to prawie 250 sklepów w większych i mniejszych miastach. Na świecie oferta marki dostępna jest w 230 punktach na 3 kontynentach: w Azji, Europie oraz Afryce. Coccodrillo ma w swojej ofercie szeroki wybór ubrań, akcesoriów, bielizny oraz obuwia dla dziewczynek i chłopców w wieku od 0 do 14 lat. W asortymencie sklepu można znaleźć zarówno propozycje na co dzień, jak i na specjalne okazje. Marka stawia w swoich projektach na różnorodność i charakterystyczne detale, wysoką jakość materiałów oraz kreatywność i ciekawy design. Wszystko po to, by dzieci mogły poprzez ubrania marki Coccodrillo wyrażać siebie i kreować swój własny styl.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*