Jak ocieplić dziecięcy pokój na jesień?

[REKLAMA]

Ocieplenie pokoju dziecka nie jest niczym trudnym ani skomplikowanym. Oczywiście nie mówimy tutaj o podkręceniu kaloryferów i zwiększeniu temperatury w pokoju, w którym przebywa malec. Mowa o zmianach stylistycznych, aranżacyjnych i kolorystycznych. Warto o tym pomyśleć jesienią, a więc bardzo barwnej porze roku, która przecież nie musi kojarzyć się tylko z deszczem, szarą aurą za oknem i chlapą. Podpowiadamy, jak ocieplić pokój dziecka jesienią oraz jakie elementy wykorzystać, aby dziecięcy pokój był bardziej przytulny dla malucha.

Pokój dziecka to bardzo ważne pomieszczenie w całym domu. Powinien być przytulny, komfortowy oraz urządzony funkcjonalnie. Tak, aby każde dziecko z przyjemnością spędzało w nim czas wolny. Ale nie tylko. Nie zapominamy także o starszakach, którzy chodzą do szkoły i potrzebują swojej przestrzeni na odrabianie lekcji czy naukę. Wobec tego w pokoju nie powinno zabraknąć łóżka, szafy, biurka, komody oraz wolnego miejsca na zabawę. A jakimi elementami można zmienić wystrój pokoju w czasie jesieni?

Nowa wykładzina

Łatwy sposób na zmianę wnętrza pokoju dziecięcego to zakup nowej wykładziny. Oczywiście w pierwszej kolejności zawsze warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest, że wykładziny dywanowe cieszą się dużym zainteresowaniem i na pewno nie jest to jedynie wynik konkurencyjnych cen. Po prostu to praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeżeli mają krótkie włosie i są właściwe zaimpregnowane. Jeżeli wykładzina znajdzie się w okolicach biurka, powinna być także odporna na jeżdżenie po niej kółeczkami krzesła.

Na pewno dywan do pokoju dziecka musi mieć ciepłą kolorystykę. Może być jednokolorowy lub z dziecięcym motywem, np. z ulubionej bajki. W pokoju chłopca można postawić na dywan w uliczki, domki lub samochody, a u dziewczynki – wykładzinę w kolorze różu lub w nawiązaniu do ulubionej, bajkowej postaci. Są także kolory uniwersalne, które sprawdzą się w każdym pokoju, bez względu na płeć czy wiek dziecka.

Pościel dziecięca

Jeszcze lepszym rozwiązaniem, szczególnie w czasie jesiennej aury, jest zakup nowej pościeli. Jak łatwo się domyślić, sklepy z pościelą dla dzieci mają bardzo szeroki wybór produktów, które wręcz doskonale wpisują się w tę porę roku. Poniżej podajemy kilka wzorów pościeli ze sklepu dotspillow.pl, ponieważ jego oferta naprawdę robi duże wrażenie. Jako że mówimy o zmianach, jakie warto podjąć jesienią, polecamy kupić pościel dla dzieci o ciepłym i kolorowym wzorze. Dzięki temu pokój dziecka będzie żywy i nabierze nowego wyglądu.

Jaki wzór dziecięcej pościeli warto wybrać?

  • Lisek „Leniuszek” – dobra pościel na jesień, która została wykonana z najwyższej jakości tkaniny bawełnianej. Z jednej strony widać tutaj postać uroczego liska, z drugiej natomiast gładki, szary kolor. Tak skomponowana kołderka z poduszką na pewno znakomicie wpisze się w wystrój pokoju małego leniuszka i zapewni mnóstwo kolorowych snów, a przecież jesienią zmrok zapada naprawdę szybko.

  • Lisek „Marzyciel” – z jednej strony za pościelą przemawiają walory jakościowe, ponieważ jest to wysokiej klasy tkanina bawełniana. Co więcej, pościel nadaje się nawet do delikatnej skóry dziecięcej skłonnej do podrażnień. Z drugiej – również w tym przypadku za produktem przemawia umieszczona grafika. Z jednej strony widać postać małego liska, na odwrocie pościel jest biała. Z kolei na jednej stronie poduszki znajduje się napis „marzyciel”.

  • Sarenki, wiewiórki i myszki – w nawiązaniu do leśnych spacerów w czasie jesieni, polecamy zwrócić uwagę także na pościel z leśnymi zwierzakami. Sarny, wiewiórki, jeże, lisy czy myszki w odcieniach rudości i brązu doskonale oddadzą charakter i klimat jesiennych kolorów. Pościel mięciutka, podwójnie wygładzana z wzorem zwierzaków, a z drugiej strony – w jednolitym, szarym odcieniu.

Naszym zdaniem wymienione wyżej rodzaje pościeli doskonale wpisują się w jesienną scenerię, również poprzez motyw i barwy, a więc delikatny brąz. Oczywiście to tylko kilka propozycji. Pościel dla dziecka na jesienne wieczory może być naprawdę różna, również jednolita na przykład w kolorze ciepłego brązu. Taka zmiana w pokoju dziecka nie obciąży domowego budżetu, a jednocześnie pozwoli wprowadzić do wnętrza sporo ciepła.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*