Wyprawka dla dziecka: leżaczek-bujaczek

[REKLAMA]

Zakup wyprawki dla dziecka to nie lada wyczyn. Przyszli rodzice, zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsze dziecko, nie chcą o niczym zapomnieć i jak najlepiej przygotować się do przyjścia na świat ich pociechy. Czy przy wyprawce, jeszcze przed narodzinami lub zaraz po nich, warto zainwestować w leżaczek-bujaczek? Czym jest taki gadżet i jakie korzyści wiążą się z korzystaniem z tego produktu?

Czy leżaczek-bujaczek jest (nie)zbędny?

Są rodzice, którzy uważają, że leżaczek-bujaczek jest zbędnym gadżetem, inni natomiast nie wyobrażają sobie codzienności z niemowlakiem bez takiego produktu. Gdzie leży prawda? Pewnie gdzieś pośrodku, ale nie da się ukryć, że o ile jest on stosowany rozsądnie, to bez wątpienia może nieść w sobie mnóstwo zalet.

Przede wszystkim leżaczek-bujaczek pozwala uwolnić ręce rodzicom. Dzięki temu mają oni możliwość pogodzenia domowych obowiązków z zajmowaniem się niemowlakiem. Leżaczek pomaga przy gotowaniu czy sprzątaniu, z pewnością pomoże także w usypianiu dziecka. Dziecko umieszczone w leżaczku ma możliwość obserwowania tego, co robią inni. Wiele tego typu produktów jest jednak bogatych w funkcje dodatkowe. Są nimi zawieszone na pałąku pozytywki, a także wibracje.

Oczywiście, leżaczek leżaczkowi nierówny. Dlatego też przed wyborem takiego akcesorium należy dobrze rozejrzeć się na rynku i wybrać produkt, który będzie odpowiedni. Nie tylko bezpieczny, ale również funkcjonalny, co pozwoli zabrać go ze sobą itp.

Jak wybrać leżaczek-bujaczek dla dziecka?

Dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo jego dziecka. Dlatego też taki leżaczek-bujaczek musi być bezpieczny. Co to oznacza w praktyce? Ano tylko tyle, że taki produkt musi mieć odpowiednie atesty. Nabyć trzeba też model solidny, najlepiej z szeroką podstawą i bez ostrych krawędzi. Powinien mieć on również trzypunktowe pasy zabezpieczające malucha przed wypadnięciem, jak i możliwość ustawienia w stabilnej pozycji oraz zablokowanie funkcji bujania.

Najlepszym wyborem będzie leżaczek jak najbardziej funkcjonalny. Dobry bujaczek to sprzęt ze zdejmowanym pokrowcem, który można uprać. Daje on też możliwość zmiany kątów nachylenia siedziska. Raz będzie więc bujaczkiem, innym razem krzesełkiem do karmienia. Ważne, aby można go było bez problemu składać i rozkładać. Oczywiście, po złożeniu musi on zajmować niewiele miejsca, co pozwala zabrać go ze sobą.

Ważna jest też dopuszczalna waga. Maksymalny limit wagowy to nawet 18 kg. Taki leżaczek-bujaczek posłuży rodzicom zdecydowanie dłużej i będzie wygodnym siedziskiem nawet dla trzyletniego malca.

Jak zostało wspomniane, takie leżaczki są dziś bardzo bogate w różne akcesoria. Są nimi kolorowe zawieszki, które powinny dawać możliwość ściągania i zawieszania na pałąku czegoś nowego. Mnóstwo takich gadżetów dostępnych na rynku ma również funkcję wibracji, które wyciszają i uspokajają dziecko. Dodatkiem jest też składany daszek, chroniący malucha przed słońcem.

Nie ulega więc wątpliwości, że leżaczek-bujaczek może być i jest gadżetem, na który warto się zdecydować. Nie jest on może niezbędny, ale bez wątpienia pomaga w opiece nad dzieckiem.

 

1 komentarz

  1. Niewątpliwie fajny gadżet, z tym że nie dla każdego dziecka. Syn go uwielbiał, córka wytrzymywała maksymalnie dziesięć minut. Oddałam koleżance i jej bobasowi bardzo odpowiada.

  2. Jak sla mnie ten gadzet jest zbedny.moze i niektore dzieci lubia w nim lezec, ale niestety zbyt dlugie lezenie zle wplywa na kręgosłup

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*