Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?

[REKLAMA]

Każdy rodzic troszczy się o swoje dziecko i chce dla niego jak najlepiej. Kupując zabawki, warto zastanowić się, nie tylko nad ich atrakcyjnością, ale przede wszystkim bezpieczeństwem. Drewniane zabawki są zazwyczaj droższe od pozostałych, ale niosą za sobą szereg zalet:

Po pierwsze są bardziej wytrzymałe. Twarde drewno, z którego są wykonane jest na tyle solidne, że połamanie ich jest prawie niemożliwe. Dzięki temu maluch może bawić się nimi całe dzieciństwo, a gdy mu się znudzą oddać kolejnemu dziecku.

Kolejnym ważnym aspektem, jakie powinno się wziąć pod uwagę, jest wyżej już wspomniane bezpieczeństwo. Plastikowe zabawki łatwiej połamać. Odłamki plastiku mogą stanowić zagrożenie. Dziecko może je połknąć bądź skaleczyć się ostrą krawędzią. Kupując drewniane zabawki, masz pewność, że dajesz dziecku to, co najlepsze.  

Dokonując wyboru zabawek, warto zwrócić uwagę również na aspekty ekologiczne i na zmniejszaniu ilości plastiku w swoim otoczeniu. Drewniane zabawki nie są wyposażone w baterie. Te mają negatywny wpływ na środowisko, gdyż w swoim składzie zawierają kwasy i metale ciężkie. 

Jaką zabawkę wybrać dla swojej pociechy?

Chcąc sprawić radość swojemu dziecku, należy pamiętać, aby kupiona zabawka była odpowiednio dobrana do jego wieku. Taka informacja zazwyczaj znajduje się na opakowaniu. Najlepiej, gdyby oprócz zabawy i atrakcyjności wizualnej rozwijała intelektualnie i ruchowo. Należy pamiętać, że dwulatek ma inne wymagania rozwojowe niż niemowlę. 

Warto brać pod uwagę fakt, czy dana zabawka zawiera atest lub certyfikat. Dzięki temu mamy informację, że dany produkt został poddany testom i spełnia normy bezpieczeństwa. Również istotne jest czy zabawka nie posiada ruchomych elementów, które dziecko może łatwo połknąć. Wystrzegamy się też ostrych krawędzi, przez które pociecha może się skaleczyć. Unikamy zabawek, które zawierają płyny. Dziecko może je przegryźć, a substancja okazać się szkodliwa. 

Dla dziecka powyżej trzeciego roku życia odpowiednie są kredki, farby, jeździki, klocki i przedmioty przypominające sprzęt gospodarstwa domowego. Wraz z upływem lat można kupować coraz bardziej wymagające puzzle, książeczki, tablice edukacyjne i przedmioty do wspólnej zabawy z rówieśnikami.

W sklepie piomarkids.pl znajdziesz ponad 30 rodzajów drewnianych zabawek. Klocki, kolejki, drewniane kuchnie, tablice edukacyjne, domki dla lalek, a także zabawki dla najmłodszych takie jak sortery czy pchacze umożliwiające naukę chodzenia. Zabawki oferowane naszym sklepie posiadają certyfikaty CE, EN71. Są bezpieczne dla dziecka i środowiska. W naszym asortymencie mamy też niskobudżetową kategorię zabawek poniżej 100zł.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*