Zalety drewnianych zabawek

[REKLAMA]

Święta coraz bliżej. W związku z tym po raz kolejny wielu zastanawia się nad tym, co kupić swoim dzieciom na prezent. Nie jest tajemnicą, że wielu rodziców sięgnie po zabawki. Skoro tak, warto wspomnieć o zabawkach z drewna. Jakie zalety niosą w sobie drewniane zabawki, na przykład samochodziki?

Po pierwsze – trwałość

Zacząć należy od tego, że drewniane samochodziki, ale i inne zabawki z drewna są niezwykle trwałe. Dlatego zabawki wykonane z tego materiału bardzo często przechodzą z rąk do rąk i służą kolejnym dzieciom. Z pewnością pod tym kątem jest tutaj o wiele lepiej niż przy tandetnych i plastikowych wyrobach, które szybciej zaszkodzą dziecku. Zwłaszcza że wielokrotnie mają one ostre krawędzie, którymi łatwo się skaleczyć. Dlatego na zabawki z drewna warto postawić wówczas, jeżeli ma to być długoterminowa inwestycja.

Po drugie – zdrowie

Zabawki z drewna są również zdrowe. Nie da się ukryć, że dzieci potrafią niemal wszystkie mniejsze i większe produkty brać do buzi, nie zachowując przy tym minimalnych zasad higieny. Zdarza się, że bardzo często zabawki z drewna nie tylko mają niezbędne atesty, ale nie zawierają substancji toksycznych. Wystarczy przetrzeć je od czasu do czasu szmatką z detergentem. To kolejny powód do tego, aby stawiać na drewniane ciężarówki i inne zabawki z drewna.

Po trzecie – rozwój

Ważne, aby zabawki w jakiś sposób rozwijały dziecko. Nie trzeba w tym miejscu stawiać jednak na zabawki z grającą muzyką i kolorowe. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ równie dobrze będą na tej płaszczyźnie zabawki z drewna. Na przykład manualne zdolności rozwijają najprostsze ruchy, czyli stukanie, kręcenie, pukanie itd.

Po czwarte – dla każdego

Co więcej, zabawkowe karetki, wozy strażackie i inne pojazdy są odpowiednie dla każdego dziecka niezależnie od wieku. Samochody mogą być bowiem mniejsze i większe. Wybór samochodzików z drewna jest obecnie tak szeroki, że bez wątpienia każdy znajdzie tam coś w sam raz dla swojego malca.

Jak kupować zabawki z drewna?

Pozostaje jeszcze zastanowić się nad tym, jak w ogóle kupować zabawki z drewna. Jeżeli to samochodziki, ale i zabawki budowlane drewniane najważniejsze, aby była to zabawka misternie wykonana, która nie zrobi dziecku krzywdy i się nie rozleci.

Na zabawkach musi się również znaleźć atest CE. Dlatego najlepiej kupować je w sklepach internetowych, a nie w marketach. Te ostatnie nie są bowiem skoncentrowane na artykułach wysokiej jakości. Wręcz przeciwnie są one dość liche i taki zakup może być nieopłacalny.

Oczywiście wszystkie samochodziki i zabawki budowlane do składania muszą być dobrane odpowiednio do wieku dziecka. Wybór jest obecnie jednak na tyle szeroki, że na pewno każdy znajdzie zabawki optymalne do swojego dziecka.

Nie ulega wątpliwości, że zabawki z drewna są znacznie lepsze od zabawek wykonanych z plastiku. To najwyższa jakość produktów, przynajmniej kupując je z renomowanych sklepów online, gdzie oferuje się artykuły z dużym położeniem na jakość, nawet kosztem nieco wyższej ceny.

1 komentarz

  1. Uwielbiam drewniane zabawki i moje dzieci też.

  2. Są to najlepsze zabawki jakie mogły powstać, własnie te z drewna. Przede wszystkim sa ekologiczne i moga przechodzić z rąk do rą, z pokolenia na pokolenie. To się ceni.

  3. W domach, w których zabawki przechodzą z rąk do rąk albo w których dziecięca furia uchodzi dopiero po rzuceniu paroma przedmiotami, taka drewniana zabawka przetrwa niejedną burzę. Tandetne, plastikowe wyroby zabawko-podobne prędzej zrobią maluchom krzywdę, kiedy pękną i rozpadną się na ostre jak brzytwa kawałki, niż obrobiony i pozbawiony ostrych krawędzi kawałek drewna, nawet jeśli spadnie dziecku na kończynę.

  4. Zgadzam się w całej rozciągłości. Nic dodać, nic ująć.

  5. Ja w dzieciństwie miałam bardzo dużo właśnie drewnianych zabawek. Główną zaletą jet trwałość. Mojej córce też jak minie okres koronowirusa kupię właśnie takie klocki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*