Prezentomania, czyli jak przeżyć grudzień

[REKLAMA]

Grudzień to niezwykle intensywny miesiąc w roku, który jest również mocnym obciążeniem domowego budżetu. Wszystko wiąże się oczywiście ze świętami. Rodzice muszą nie tylko kupić prezenty swoim dzieciom i innym bliskim, ale także przygotować się do świąt. Nie można przy tym wszystkim zapominać o innych wydatkach, a w tym Mikołajkach czy choince dla dzieci. Jak nie dać się zwariować w tym okresie szczególnie wysokich wydatków?

Pomysły na tanie prezenty dla dziecka

Jest co najmniej kilka pomysłów na tani prezent dla swojego dziecka. Jeżeli to maluch, który ma roczek lub nieco więcej, warto celować w zabawki z drewna. W ogóle to bardzo dobry pomysł, choć muszą to być zabawki z atestem. Trzeba mieć na uwadze, że są to zabawki ekologiczne i bezpieczne. Samych zabawek drewnianych jest całe mnóstwo. Raz może to być drewniany rowerek, innym razem właściwe będą klocki.

Ciekawym prezentem, który jednocześnie jest również upominkiem dbającym o rozwój dziecka, będą puzzle 3D. Ciekawym prezentem mogą być także zmywalne tatuaże. Skoro jesteśmy przy tanich prezentach, weźmy pod uwagę jeszcze portfelik-torebeczkę. To upominek praktyczny, który będzie uczył dziecka oszczędności, co jest wartością dodaną.

W końcu dla miłośnika sportów, a przede wszystkim piłki nożnej, kupić można piłkę. Nie musi to być futbolówka twarda, ale nawet pluszowa, która nie zniszczy w domu żadnego mebla czy wazonu, a dzięki której dziecko będzie aktywne. Z kolei sympatyk muzyki na pewno będzie zadowolony z małego instrumentu. Taki prezent szybko dać się może jednak we znaki innym domownikom, a więc trzeba liczyć się z tym, że przynajmniej przez kilka dni w okolicach świąt w domu będzie ciężko o spokój.

Pośród prezentów, które mają uczyć i rozwijać, dobra będzie książka. Oczywiście warto zadbać o to, aby nie był to pierwszy lepszy podręcznik, ale jakiś ciekawszy tytuł, który zainteresuje dziecko i wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Oczywiście może to być także książka personalizowana.

Wymienione wyżej produkty będą dobrym wyborem nie tylko przy wyborze prezentu dla własnego dziecka na Boże Narodzenie. Często są one w granicach kwot wprowadzonych przez szkoły przy prezentach na Mikołajki. To dobra i ciekawa opcja, która pozwala nabyć tani upominek lub zwyczajnie zrobić paczkę innemu dziecku z klasy, nie narażając się przy tym na wielkie straty finansowe. Wszak najważniejszy jest gest.

Co zrobić, kiedy brakuje pieniędzy?

Prezenty to największe obciążenie budżetu w grudniu. Przyjęło się, że trzeba kupować prezenty drogie, które będą na długo zapamiętane, choć powyższa lista jest tego zaprzeczeniem. Jeżeli do prezentów dodać inne wydatki, często domowy budżet nie spina wszystkich kosztów, jakie musi ponieść rodzina w grudniu. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób go zwiększyć, na przykład przez pożyczkę w firmie pozabankowej SuperGrosz. Pożyczka, o którą ubiegać się można przez stronę www.supergrosz.pl, to gwarancja zaciągnięcia zobowiązania na atrakcyjnych warunkach, z której spłatą nie będzie większych problemów.

1 komentarz

  1. Zabawki nie muszą być drogie dla dzieci. Jednak powinny miec odpowiednie atesty. Moje dzieci lubia zabawki z drewna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*