Kompletujemy wyprawkę dla noworodka. Sprawdź, czego jeszcze nie masz

[REKLAMA]

Narodziny dziecka to przełomowy moment w życiu każdej rodziny. Szczególnie, gdy to pierwsze dziecko pary. Młodzi rodzice będą musieli nauczyć się życia we trójkę, opieki nad maleństwem i całkiem nowej organizacji życia domowego, ale też otrzymają masę miłości i satysfakcji. Zanim jednak to się stanie, warto się odpowiednio przygotować na powitanie maleństwa na świecie.

Pierwsze kosmetyki i leki bobasa

W sklepach z akcesoriami dziecięcymi możemy znaleźć bardzo wiele ubranek, akcesoriów, zabawek i produktów przeznaczonych dla dzieci. Czy jednak wszystkie z nich są niezbędne, aby nasza pociecha wychowywała się prawidłowo i czuła się szczęśliwie? W przypadku całkowicie zdrowych pociech można się ograniczyć do kilku rzeczy. W domowej szafce musimy mieć parę gadżetów na wszelki wypadek. Na pewno powinniśmy zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów, takich jak butelka (w razie, gdyby mamie zabrakło pokarmu), aspirator do nosa (niezbędny przy infekcjach i przeziębieniach), elektroniczny termometr, zestaw pieluszek dopasowanych do wieku dziecka oraz krem na odparzenia. Przyda się również łagodny żel do mycia oraz oliwka do ciała. Tego typu kosmetyki oferuje niemal każda apteka online.

Szykujemy wyprawkę dla niemowlaka. Co powinno się w niej znaleźć?

W wyprawce dla noworodka, oprócz kosmetyków i środków higienicznych, powinny też znaleźć się ubranka, dopasowane do pory roku, w której pociecha przychodzi na świat. Dzieci, które urodzą się w lecie, powinny mieć do dyspozycji co najmniej kilka par body, śpioszków i skarpetek. Bardzo praktyczne okazują się kaftaniki oraz lekkie kocyki i otulacze, którymi możemy owinąć dziecko. Wyprawka dla noworodka urodzonego w zimie powinna być dodatkowo poszerzona o ciepły kombinezon i grubszy kocyk, w którym odbierzemy dziecko ze szpitala.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*