Wyjątkowe obuwie dla najmłodszych

[REKLAMA]

Wyjątkowe obuwie dziecięce powinno być nie tylko ładne, ale także zdrowe. Buty dziecięce muszą być prawidłowo dopasowane bowiem małe, dziecięce stopy stale rosną. Warto pamiętać, że już pierwsze obuwie dziecięce, ma ogromny wpływ na formowanie się stopy i przyszłe zdrowie pociech. Buty dla dzieci, które nie będą prawidłowo dopasowane, mogą prowadzić do wielu wad. Na szczęście oferta produktowa jest bardzo szeroka. Dla dziecka możemy zakupić skórzane półbuty, modele antypoślizgowe lub miękkie kapcie, wykonane z naturalnej skóry, idealne do żłobka czy przedszkola. 

Cechy dobrego obuwia dla dzieci

Obuwie dla dzieci powinno być wykonane z naturalnych materiałów dobrej jakości. Po pierwsze powinno być lekkie, takie jak produkty marki Bobux. To szczególnie ważna cecha dla dzieci mających problem z obniżonym napięciem mięśniowym. Po drugie trzeba zadbać, aby obuwie dzieci było funkcjonalne, lekkie i wygodne do wkładania. Po trzecie obuwie musi być dopasowane do tęgości stopy i jej długości. Aby zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy warto wybierać obuwie z elastyczną i antypoślizgową podeszwą.

Buty dziecięce, czyli jak wybrać prawidłowy rozmiar?

Kluczem do prawidłowego dopasowania obuwia jest systematyczne mierzenie stopy. W czasie najbardziej intensywnego rozwoju, stopę dziecka warto mierzyć co 2 – 3 miesiące. Małe dziecięce stopy rosną bardzo szybko, około jednego centymetra rocznie. Aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania, trzeba kontrolować sytuację. Zbyt małe i ciasne buty mogą doprowadzić do wad postawy i nieodwracalnych deformacji stóp. Aby prawidłowo zmierzyć stopy swoich pociech możemy dokonywać pomiaru poprzez odrysowanie stopy. Jeśli nie czujemy są na siłach, możemy udać się w tym celu do specjalistycznego sklepu z obuwiem dziecięcym. Nie warto kupować bucików dziecięcych na zapas, bowiem każdy maluch rozwija się w swoim tempie.

Zwracaj uwagę na szczegóły

Kupując dziecięce obuwie trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które bezpośrednio wpłyną na komfort użytkowania. Czubki butów nie powinny być zwężane, ani do szpica. Tylko wysokie i szerokie czubki zapewnią prawidłowy komfort chodzenia i swobodne poruszanie palcami. Zaokrąglone obuwie sprawi, że dziecko nie będzie się potykało. Równie duże znaczenie ma materiał, z którego wykonano obuwie. Sprawdzą się tu materiały przewiewne, pochłaniające pot. Będą to dobrej jakości skóry naturalne, a także materiały wysokogatunkowe. Ostatni szczegół, na który warto zwrócić uwagę, to lekkość obuwia. Im będzie ono lżejsze tym wygodniej będzie się w nim chodziło.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*