Rowerki biegowe dla najmłodszych

[REKLAMA]

Najmłodsze dzieci nie poradzą sobie z jazdą na rowerze. Jeśli jednak chcemy, aby nasza pociecha w przyszłości szybciej nauczyła się jeździć na normalnym rowerze, jak również ćwiczyła dodatkowo koordynację i równowagę oraz nie nudziła się na długich spacerach powinniśmy pomyśleć o rowerku biegowym.

Czym jest rowerek biegowy?

Rowerek biegowy jest to specjalny rower przystosowany dla najmłodszych dzieci. Najprościej mówiąc jest to malutki rower bez pedałów. Dziecko napędza go poprzez odpychanie się własnymi nogami tak jak np. w hulajnodze. Dziecko może jednak siedzieć, dzięki czemu nie męczy się tak szybko, a dodatkowo prościej jest mu utrzymać równowagę.

Jakie są zalety korzystania z rowerku biegowego przez dziecko?

Rowerki biegowe dla dzieci mają wiele zalet i pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Przede wszystkim poprawiają motorykę u maluchów. Koordynacja ruchowa, siła, wytrzymałość czy zdolność utrzymywania równowagi dziecka wyraźnie wzrosną poprzez używanie rowerka biegowego, a spacery będą mogły być dłuższe niż gdyby dziecko miało iść samodzielnie. Kolejną zaletą bez wątpienia jest nauczenie dziecka oceny odległości, prędkości czy orientacji. Ponieważ na rowerku wszystko dzieje się szybciej niż podczas spaceru, dziecko musi bardziej uważać. Maluch dodatkowo nauczy się samodzielności, ponieważ rodzic nie będzie cały czas trzymał rowerka. Kolejną zaletą jest wspomniany wcześniej fakt, że bez wątpienia nauka jazdy na zwykłym rowerze z pedałami będzie dużo prostsza dla dziecka które wcześniej używało rowerka biegowego.

Gdzie kupić rowerek biegowy?

Jeśli zdecydujemy się na zakup rowerka biegowego dla naszego dziecka, warto odwiedzić sklep: https://www.bobishop.pl/kategoria/akcesoria-2/podroze-i-spacery/rowery-biegowe/

W jego ofercie można znaleźć rowerki przystosowane dla dzieci w wielu od 18 miesięcy do 5 lat. Można wybrać podstawowy prosty model, jak również taki zawierający dodatkowy hamulec w tylnym kole, który zapewni dziecku więcej bezpieczeństwa, a dodatkowo nauczy go korzystać z niego od samego początku. Ciekawą konstrukcję posiada rowerek iGo Ride od Weehoo. Jest on wyjątkowo lekki, a jego dopuszczalny zakres obciążenia wynosi nawet 40kg, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o uszkodzenie rowerka gdy dziecko podrośnie. We wszystkich rowerkach opony wykonane są z tworzywa. Pozwala to na bezobsługowe użytkowanie bez obawy o przebicie czy brak powietrza w oponie. W celu pomocy w doborze sprzętu zawsze można skontaktować się z obsługą sklepu. Bez problemu udzieli ona odpowiedzi na wszystkie pytania.

1 komentarz

  1. Super sprawa. Mojemu maluchowi jest ciężko wysiedzieć w jednym miejscu. Mamy taki rowerek i w każdy weekend dużo spacerujemy, a mała ma okazję się wylatać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*