Praca czy dalsza nauka? Jak wybrać studia magisterskie

[REKLAMA]

Wiele osób, które ukończyły studia licencjackie, zastanawia się, czy jest sens kontynuować naukę. To zrozumiałe, zwłaszcza że pracodawcy kładą duży nacisk na doświadczenie pracowników. Czy to jednak oznacza, że studia magisterskie to zupełnie zły pomysł?

Praca czy dalsza nauka?

Podjęcie się studiów magisterskich sprawia, że można poszerzyć swoją wiedzę w danej dziedzinie i stać się ekspertami. To często również doskonała okazja, aby podjąć się studiowania na innym kierunku i zyskać podwójne kwalifikacje. Z drugiej strony, większość pracodawców zwraca uwagę na doświadczenie zawodowe swoich podwładnych i wymaga od nich konkretnych umiejętności. Co więc się bardziej opłaca?

Wiele zależy oczywiście od samych studiów. Osoba studiująca kierunek o profilu prawno-administracyjnym musi przede wszystkim mieć wiedzę teoretyczną z tego obszaru. Lepiej więc, aby podjęła się studiów magisterskich. Z kolei absolwent z licencjatem z dziennikarstwa będzie raczej kładła nacisk na umiejętności i swój warsztat, przez co praca wydaje się w jego przypadku lepszą opcją.

Inna sprawa, że praca i studia wcale nie muszą się wykluczać. Zwłaszcza że coraz więcej uczelni oferuje studia magisterskie online. Pozwala to na sprawne połączenie obowiązków zawodowych z nauką.

Jak wybrać studia magisterskie?

Decydując się na studia magisterskie, warto zadbać o to, aby jak najlepiej przygotowały one do wykonywania danego zawodu. Jednocześnie uczelnia powinna iść z duchem czasu, wykorzystując nowe technologie. Za przykład służyć może Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. Umożliwia ona odbycie studiów magisterskich zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym. Na uwagę zasługuje jej oferta edukacyjna. Pozwala ona na uzupełnienie wykształcenia w takich dziedzinach jak zarządzanie, prawo i administracja, psychologia i pedagogika, zarządzanie czy zdrowie i uroda. Wszystkie programy odpowiadają na bieżące zapotrzebowania na rynku, pozwalając studentom lepiej wykonywać w przyszłości swoje obowiązki. Z kierunkami studiów oraz zasadami rekrutacji zapoznać można się poprzez stronę uczelni https://wwszip.pl/studia-magisterskie/.

Nie trzeba wcale wybierać między pracą a nauką. Można połączyć obie te rzeczy. Oczywiście, wymaga to dyscypliny i odpowiedniego zarządzania czasem. Z drugiej strony, studia online nie wymagają tracenia czasu na dojazdy. Uczestniczyć w zajęciach można z dowolnego miejsca. Równocześnie ma się dostęp do wykładowców, którym można zadawać pytania oraz platformy e-learningowej. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć tytuł magistra oraz doświadczenie zawodowe.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*