Jak niwelować podrażnienia po goleniu?

[REKLAMA]

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni dbają o swój nienaganny wygląd. Korzystają z siłowni, starają się mieć wysportowane ciała i dbają o najmodniejsze elementy garderoby. To wszystko jest oczywiście bardzo ważne, ale to wygląd gładko ogolonej twarzy i idealnie wydepilowanych nóg jest wizytówką współczesnego mężczyzny i nowoczesnej, modnej kobiety. Często jednak podczas usuwania niechcianego owłosienia powstają nieprzyjemne podrażnienia po goleniu i depilacji. Jak sobie poradzić z tym problemem? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Jakie są przyczyny powstawania podrażnień po goleniu?

Najczęstszym powodem powstawania zaczerwień, otarć, wyprysków, a nawet krost jest zwyczajny pośpiech. Rano, gdy każda minuta jest na wagę złota, mężczyźni starają się jak najszybciej zakończyć proces usuwania zarostu z twarzy i golą się szybko, spoglądając przy tym często na zegarek. Zbyt intensywne, szybkie ruchy maszynką działają drażniąco na skórę, a jej złe napinanie jest powodem zaczerwienienia, a nawet zacięć. Należy pamiętać, że maszynka musi być steryna i nie może pozostawać w wilgotnym środowisku, ponieważ wtedy staje się siedliskiem bakterii i grzybów, a stąd już tylko mały krok do powstawania różnego rodzaju otarć. Bardzo ważne jest także zmiękczanie ostrego zarostu odpowiednimi kosmetykami, ponieważ wtedy łatwiej współpracuje on z maszynką i jest bardziej podatny na usuwanie. Istotna jest również odpowiednia technika golenia i korzystanie z dobrej jakości maszynki. Jednorazówki wymagają mocniejszego naciskania skóry, a to niestety sprzyja podrażnieniom.

Co robić, aby uniknąć podrażnienia po goleniu?

Osoby z wrażliwą skórą są szczególnie narażone na powstawanie podrażnień, dlatego muszą szczególnie zadbać o najwyższe standardy higieny. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jeżeli usuwają zbędne owłosienie wieczorem, to nie powinni korzystać z wanny i zostawiać maszynki na jej obrzeżach, ale depilować wybrane partie ciała pod ożywczym strumieniem wody z prysznica. Takie działanie jest bardziej przyjazne dla skóry i zmniejsza ryzyko występowania podrażnień. Bikini i pachy to wrażliwe miejsca, szczególnie podatne na otarcia i zaczerwienienia. Dlatego tak istotne jest stosowanie dobrej jakości pianek do golenia, peelingów, balsamów kojących i nawilżających, które mogą pomóc uniknąć różnego rodzaju nieprzyjemnych problemów skórnych.

Krosty po goleniu – jak się ich pozbyć?

Czasami mimo stosowania środków zapobiegawczych i tak pojawiają się przykre dolegliwości. Zaczerwienia i otarcia mogą wejść w reakcję alergiczną z kosmetykami, co powoduje, że powstają mikroskopijne stany zapalne, prowadzące do pojawienia się krost. Krosty swędzą, a w wyniku niekontrolowanego drapania może dojść do jeszcze gorszych uszkodzeń naskórka. Ich rozdrapywanie może nawet prowadzić do kontaktowego zapalenia skóry lub zapalenia meszków włosowych. Jest to bardzo nieprzyjemna i niekomfortowa sytuacja, z której trudno znaleźć skuteczne rozwiązanie. Jedynym wyjściem jest zastosowanie specjalistycznych wyrobów medycznych, które mają silne właściwości gojące i kojące, i mogą z nich korzystać nawet alergicy i osoby z chorobami dermatologicznymi. Bardzo dobrym i skutecznym preparatem jest krem barierowy Sudocrem Expert.

Expert w zwalczaniu podrażnień skóry

Krem barierowy zawiera w swoim składzie tlenek cynku, który działa niezwykle łagodząco na skórę i posiada cenne właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne. To wyrób medyczny, który jest znakomitym antidotum na podrażnienia i otarcia naskórka, które powstają podczas depilacji i golenia. Produkt przynosi znakomite rezultaty w pieluszkowym zapaleniu skóry u niemowląt i w przypadku podrażnień, powstałych przy nietrzymania moczu u osób starszych. Ponadto doskonale goi skórę także na obrzeżach ran.

Stosowanie kremu jest bardzo proste. Wystarczy nanieść na podrażnioną skórę niewielką ilość specyfiku i wetrzeć delikatnie kolistymi ruchami do momentu, aż powstanie cienka jego warstwa.

Krem jest prawdziwym ekspertem w zwalczaniu podrażnień skóry po goleniu i depilacji, ponieważ przynosi ulgę już po 1 dniu stosowania.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*