Jaki pies dla dziecka?

[REKLAMA]

Chcąc trzymać psa w domu, w którym znajdują się małe dzieci, trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie, jakim jest to, jaki pies dla dziecka będzie najłagodniejszy. Wbrew pozorom nie należy bagatelizować tego pytania, gdyż niektóre rasy psów są relatywnie agresywne dla ludzi i nie są nastawione zbyt przyjaźnie do dzieci, podczas gdy inne są bardzo pozytywnie nastawione do otoczenia i lgną do ludzi w bardzo przyjazny sposób. Wybierając psa, trzeba wziąć pod uwagę opinie ekspertów w tej kwestii. Specjaliści od kynologii oraz treserzy prowadząc obserwacje w swojej codziennej praktyce, zauważyli wiele zależności i cech charakteru psów w zależności od tego, jakiej rasy jest dany czworonóg.

Szukając psa dla dziecka, warto rozglądać się za psami, które nie są zbyt terytorialne. Oznacza to, że nie powinny okazywać oznak agresji dla osób, które znajdują się na terenie, który uznają za swój. Niektóre rasy psów są w tej kwestii bardzo agresywne. Warto jednak wziąć pod uwagę ten sam aspekt, ale podejść do niego od drugiej strony. Niektóre rasy psów, takie jak na przykład psy pasterskie są bardzo terytorialne, ale jednocześnie mają instynkt stadny. To oznacza, że członków rodziny, w tym małe dzieci będą traktowały jako członków stada i nie będą przejawiały żadnych oznak agresji wobec nich, a nawet będą ich pilnować i bronić w razie potrzeby. Jest to bardzo pożądana cecha, gdyż takie rasy kompletnie nie objawiają agresji wobec ludzi, z którymi mieszkają. W przypadku posiadania agresywniejszych ras psów warto zaopatrzyć się w klatki Midwest, które są przeznaczone do trzymania psów w domu lub na podwórku. Należy z nich korzystać i nie zostawiać dzieci samych z rasami psów, które przez treserów uznawane są za agresywne. Tego typu klatki można kupić w specjalistycznych sklepach, takich jak canilove.pl lub innych sklepach z akcesoriami dla psów, lub sklepach zoologicznych. Jeśli pies nie jest zamknięty w klatce, a w pomieszczeniu znajdują się małe dzieci, warto przynajmniej założyć mu kaganiec, jeśli nie jest jeszcze oswojony z dzieckiem.

Niektóre rasy psów, takie jak na przykład buldogi są szczególnie polecane dla dzieci. Są to psy, które wyglądają groźnie, ale w praktyce bardzo przywiązują się do człowieka i nie wykazują wobec niego kompletnie żadnej agresji. Niektóre rasy są tak potulne, że pozwalają dziecku na bardzo wiele, w tym na ciągnięcie za sierść i wszelkie zabawy tego typu. Nawet wtedy ignorują dziecko i nie są agresywne. Oczywiście należy mimo wszystko dbać o to, by dziecko odpowiednio obchodziło się z psem, by ten nie czuł się zagrożony, bo wtedy pies każdej rasy może uznać, że musi się obronić. Na początku przygody z trzymaniem psa warto więc mieć klatki Midwest, które może nie będą musiały być użytkowane ciągle, ale czasem z pewnością się przydadzą, chociażby do transportu psa w samochodzie. Na tę okazję w sklepach specjalistycznych, takich jak canilove.pl znajdują się klatki różnych rozmiarów, przez co łatwo dobrać klatkę adekwatną do rozmiarów psa oraz jej codziennego przeznaczenia.

1 komentarz

  1. Ja mam uraz że swojego dzieciństwa. I szczerze mówiąc to póki córka nie podwójnie to niechcenia psa.

  2. Tak! Buldogi francuskie są fantastyczne! Mają mnóstwo energii i kochają się przytulać. Moje dzieciaki są wniebowzięte. 🙂

  3. Generalnie pies to nie rzecz. Jesli juz kupujemy psa to ma nauczyc dziecko odpowiedzialnosci.Nowym pupilem powinna sie zajac cala rodzina a on pozniej sie odwdzieczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*