Weekendowy wyjazd, czyli co warto zobaczyć w Krakowie

[REKLAMA]

To nie prawda, że trzeba spędzić w mieście dużo czasu, by poznać jego piękno. Tak naprawdę wystarczy chwila, żeby zachwycić się klimatem Krakowa – miasta, które łączy historię z nowoczesnością. Masz wolny weekend? Śmiało, sprawdź noclegi Kraków i zaplanuj sobie reset po pracowitym tygodniu!

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, więc zamiast myśleć o dłuższych wczasach, warto  pomyśleć o krótkim wyjeździe. Albo kilku – w różnych kierunkach. Nie musisz przejmować się końcem wakacji, w końcu przed Tobą jeszcze słoneczna jesień! Wolne dni możesz przeznaczyć na krótki wypad do innego miasta, na przykład Krakowa. Co warto zobaczyć? Zobacz listę naszych propozycji i sprawdź noclegi w Krakowie dla siebie i znajomych.

Tylko dwa dni i tak wiele atrakcji! Zobacz, co koniecznie warto odwiedzić.

1. Zamek na Wawelu

Nawet, jeśli jesteś w mieście na krótko, ominięcie tego punktu byłoby grzechem. Zamek Królewski na Wawelu jest jednym z miejsc o największym znaczeniu historycznym i kulturalnym w Polsce. W zbiorach Zamku jest wiele wspaniałych obrazów, rzeźb, tkanin, biżuterii, porcelany oraz mebli. Dodatkowo od wiosny do wczesnej jesieni możesz także zejść do Smoczej Jamy, wybrać się w trasę plenerową z przewodnikiem po wzgórzu wawelskim albo zobaczyć zrekonstruowane ogrody królewskie. Kawał historii w jednym miejscu – da się to poczuć na własnej skórze. Poznaj historię dawnej stolicy Polski i królewskich rodzin, które w niej zamieszkiwały. Masz to naprawdę na wyciągnięcie ręki!

2. Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej

To tutaj papież Jan Paweł II spotykał się z krakowską młodzieżą i innymi wiernymi z całej Polski. Okno znajduje się przy ulicy Franciszkańskiej 3 nad bramą wjazdową do pałacu biskupiego w Krakowie. Także w tym miejscu nieformalnie odbywały się spotkania z wiernymi w trakcie pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Spacerując po Starym Mieście w Krakowie, warto zatrzymać się na chwilę i poczuć niesamowitą aurę tego miejsca.

3. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Ogród jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej. To niesamowite miejsce proponujemy zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Podczas spaceru nie wahaj się dotykać instalacji stanowiących eksponaty – to niesamowita okazja, by doświadczyć zjawisk przyrodniczych różnymi zmysłami. Obok każdego z eksponatów znajduje się tabliczka z instrukcją i opisem prezentowanego zjawiska. To świetne miejsce, by nie tylko spacerować, ale i odpocząć. W ogrodzie jest sporo zakątków, które wręcz zapraszają, by wypocząć w kontakcie z przyrodą.

4. Smok Wawelski

Tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Smok znany z legend, przekazów i bajek jest znakiem rozpoznawczym Krakowa na całym świecie. Na zdjęciu widział go chyba każdy, ale na żywo…? Nie można odpuścić takiej okazji! Pomnik Smoka znajduje się na nadwiślańskich bulwarach, więc można odwiedzić go przy okazji spaceru i podziwiać majestatyczny płomień, który unosi się z jego pyska.

5. Podziemia Rynku

To stosunkowo nowa atrakcja – znajduje się bezpośrednio pod Rynkiem Głównym w Krakowie. Znajduje się tam zarówno stała, jak i czasowa ekspozycja. Ekspozycją stałą jest multimedialne widowisko – podróż w czasie, dzięki której możesz poczuć atmosferę średniowiecznego rynku. Urządzenia holograficzne prezentują zrekonstruowane budynki, ale możesz też zobaczyć je w trójwymiarze na ekranach dotykowych, których jest prawie 40! Poza handlową historią krakowskiego rynku zobaczysz tam także przedmioty użytku codziennego. Skórzane buty, gliniane figurki, kości do gry – wszystkie te przedmioty dokumentują, jak wyglądało życie krakusów w średniowieczu. Wehikuł czasu w samym sercu Krakowa!

Nie musisz się spieszyć, zwiedzaj w swoim tempie. Pamiętaj, że taki wyjazd ma służyć Ci w celach wypoczynkowych i jedyny plan, jaki musisz zrealizować, to swój własny plan! Sprawdź apartamenty Kraków na Starym Mieście i miej blisko do każdej z powyższych atrakcji.

Kraków noclegi – podróż pełna smaków

Kraków obfituje także w wiele lokali i barów, w których można przysiąść coś zjeść, lub wieczorem na odpoczynek. Typowymi przysmakami z tego miasta są oczywiście sławne obwarzanki, które dostaniesz niemalże na każdym rogu na stoisku na kółkach. Krakowski obwarzanek poza siłą, jaką daje, może pochwalić się także obecnością na liście produktów tradycyjnych chronionych prawem Unii Europejskiej. Zdecydowanie warto go przekąsić podczas zwiedzania miasta.

Inne lokalne przysmaki długo można by wymieniać. Zaliczają się do nich kremówka papieska, kiełbasa krakowska, maczanka krakowska czy piszinger. Brzmi interesująco? A może po prostu smakowicie? Nie zastanawiaj się dłużej, tylko znajdź noclegi w Krakowie w ofercie Sun & Snow, które będą odpowiadały Twoim wymaganiom!

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*