Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

[REKLAMA]

Szukacie sobie miejsca na urlop nad polskim morzem? A może macie wolny weekend i chcecie wypocząć na północy Polski, ciesząc się morską bryzą? Jeżeli na jedno z dwóch powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to mamy dla Was jedną z ciekawszych propozycji, biorąc pod uwagę wypoczynek nad Morzem Bałtyckim. Nie, nie chodzi nam o Władysławowo czy Łebę. Mowa o Kołobrzegu. Jeżeli nie wiecie, co robić w Kołobrzegu, nie mogliście trafić lepiej. Oto atrakcje w Kołobrzegu, które warto zobaczyć.

Latarnia morska

Jeżeli planujecie zwiedzanie, Kołobrzeg ma wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc. Jednym z nich jest latarnia morka. Nie można być w Kołobrzegu i nie odwiedzić tego miejsca. Wprawdzie jest ona stosunkowo młoda, bo wybudowana po II wojnie światowej, a do tego niezbyt wysoka, bo licząca sobie „jedynie” 180 stopni, to rozciąga się z niej piękny widok na panoramę miasta.

Ogrody Hortulus Spectabilis

Atrakcje Kołobrzeg ma bardzo różne. Ciekawą pozycją na mapie miasta są powstałe w 2014 roku Ogrody Hortulus Spectabilis. To kompleks ogrodów położonych na kilku hektarach, choć finalnie ma ich być aż 30 ha. Co ciekawe, w sercu ogrodów znajduje się wieża widokowa wysoka na 20 metrów. Jednak główną atrakcją jest największy na świecie labirynt grabowy liczący sobie 1 hektar.

Muzeum Figur Woskowych

Jeżeli macie dzieci, Kołobrzeg nie pozwoli im się nudzić. W pierwszej kolejności wskazać trzeba tu na muzea dla dzieci. Kołobrzeg ma ich kilka, a jedną z pozycji jest Muzeum 6D. Innym z kolei Muzeum Figur Woskowych. To znakomita atrakcja turystyczna dla całej rodziny. W jednym miejscu znaleźć można doskonale odwzorowane figury woskowe znanych postaci, które zapisały się w historii kina, polityki, sportu itp.

Muzeum 6D

Muzeum 6D – Maszoperia, to niezwykle wyjątkowe miejsce, ponieważ w proces zwiedzania i poznawania ekspozycji zaangażowane są wszystkie zmysły.

Powierzchnię ponad 500 m2 ścian muzeum zdobią ręcznie wykonane malowidła, które stanowią tło dla ówczesnych przedmiotów codziennego użytku. Obrazy te zostały wykonane w technice 3D, dlatego w celu wzmocnienia efektu wizualnego oglądać je będziecie w specjalnych okularach. Niespodzianek możecie się spodziewać z dołu, z góry, z prawej i lewej strony. Poczujecie się jakbyście byli w centrum wydarzeń.

Muzeum Oręża Polskiego

Dobrym wyborem na zwiedzanie będzie Muzeum Oręża Polskiego. Takie atrakcje w Kołobrzegu do gustu przypadają przede wszystkim małym chłopcom. Na wystawie muzeum stworzonego w 1963 roku znaleźć można zbiory militariów od średniowiecza do czasów obecnych. Oczywiście najciekawsze są zbiory z II wojny światowej, a wśród nich słynna maszyna szyfrująca „Enigma”. Poza tym muzealnicy prezentują broń, mundury, sprzęty wojskowe, a nawet przedmioty osobiste należące do żołnierzy. Dużą popularnością cieszy się również sala, gdzie zgromadzono wraki samolotów wydobyte przez płetwonurków.

Co więcej, duża część ekspozycji znajduje się przy budynku głównym. To szansa na zobaczenie największych okazów, a w tym samolotów, transporterów opancerzonych, czołgów, wyrzutni rakiet itp. Cenną pamiątką jest maszt i działo z ORP „Burza”. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że to słynny niszczyciel z lat II wojny światowej.

Ukryta kraina

Ukryta Kraina to nietypowa atrakcja (wystawa interaktywna dla najmłodszych) dla dzieci i ich rodziców zlokalizowana w okolicach Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu, w której na ponad 400m2 znajduje się świat pełen magii. Dzięki magicznej różdżce, którą otrzymacie na czas zwiedzania będziecie w stanie ożywić ten świat i poznać bliżej postacie w nim mieszkające. W tej Krainie mieszkają m.in. zabawny Pan Wiewiór, olbrzymi 5 metrowy krokodyl Zębuś, rozmaite wróżki, skrzaty i krasnale.

W Ukrytej Krainie za każdym rogiem czeka na najmłodszych przygoda z magiczną różdżką w dłoni a jednocześnie to cenna lekcja biologii, eksploracji świata i przezwyciężania swoich lęków i negatywnych emocji.

Miasto Myszy

Miasto Myszy to wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako domowych pupili, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać i obserwować godzinami.

Zobaczyć tam można najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie. Wchodząc do mysiej nory odkryjecie fascynujący świat myszy przedstawiony w baśniowej scenerii.

Widać więc wyraźnie, że atrakcje Kołobrzeg ma bardzo różne. Nie zapominajmy również, że nie brak tu różnych imprez kulturalno-rozrywkowych, wydarzeń sportowych itp. Zwłaszcza latem jest to miejsce tętniące życiem, gdzie nie sposób się nudzić. Teraz chyba nie macie już co do tego żadnych wątpliwości, prawda? Które więc atrakcje w Kołobrzegu wybieracie w pierwszej kolejności?

1 komentarz

  1. Odwiedzalam nasze morze już kilkukrotnie, ale w Kołobrzegu jeszcze nie byłam. Artykuł bardzo mnie zachęcił żeby następnym razem wybrać się właśnie tam.

  2. Latarnia morska to żelazny punkt programu + oczywiście port. Polecam promenadę nadmorską. Przede wszystkim spacer brzegiem morza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*