Atrakcje dla dzieci w górach, TOP 3 fajne miejsca dla dzieci w Beskidach

[REKLAMA]

Mieszkasz na Śląsku? Nie musisz wcale daleko wyjeżdżać, aby zapewnić dzieciakom wspaniałe rozrywki na świeżym powietrzu. Sprawdź 3 najlepsze miejsca dla dzieci w Beskidach, do których warto się wybrać na jednodniową wycieczkę.

1. Park linowy w Istebnej

Choć miejscowość Istebna zyskała popularność dzięki dwóm, niedużym stokom do jazdy na snowboardzie lub na nartach, latem również nie brakuje tam rozrywek. Jedną z nich jest park linowy znajdujący się w Beskidach, którego ofertę i dostępność możesz sprawdzić na http://bcamp.pl/park-linowy/.

Park linowy zlokalizowany jest w spokojnym, uroczym lesie, w dolinie mieszczącej się nad potokiem. Choć mogłoby się wydawać, że to niebezpieczna rozrywka na wysokościach, Base Camp zadbał o to, aby każdy poradził sobie z przeszkodami. Przygotowanych jest 5 tras: malucha (dla dzieci od 2 r.ż.), zielona (łatwa), niebieska (o średnim stopniu trudności, idealna dla dzieci „zaprawionych w bojach”), czerwona (trudna) oraz tyrolkowa. Przed każdym wejściem przeprowadzane jest szkolenie dla uczestników, a zabawę na wysokościach cały czas nadzorują doświadczeni instruktorzy, którzy w razie konieczności ściągają z trasy.

Oprócz tego na terenie obiektu znajduje się piaskownica oraz zjeżdżalnia dla najmłodszych. Istnieje również możliwość wybrania dodatkowych atrakcji, skierowanych do starszych dzieci, takich jak strzelanie do celu z łuku czy wspinanie się na specjalnie przygotowane do tego drzewo.

2. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Kolejną, niesamowitą atrakcją dla dzieciaków w Beskidach jest Leśny Park Niespodzianek, który znajdziesz w Ustroniu Zawodziu. To specyficzny ogród zoologiczny, w którym można odpocząć na łonie natury, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zwierzętach, a nawet dokarmiać dziką zwierzynę.

Dzieci mogą zobaczyć m.in. jelenie szlachetne, sarny, daniele, muflony czy żubry. Ekscytujące są pokazy sokolników, którzy opiekują się drapieżnymi ptakami. Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się również Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej, w którym oprócz ciekawych eksponatów można zobaczyć film o tematyce łowieckiej.

To również doskonałe miejsce na biwakowanie. W ogrodzie dostępny jest nieduży punkt gastronomiczny, polana piknikowa, plac zabaw oraz alejka z ruchomą ekspozycją. A to wszystko w otoczeniu pięknych widoków.

3. Proste trasy spacerowe

Większość osób mieszkających na Śląsku nie zdaje sobie sprawy z tego, ile urokliwych, górskich tras spacerowych ma w zasięgu ręki – nie trzeba wyjeżdżać do Zakopanego, żeby zdobywać z dziećmi górskie szczyty.

Na początek warto wybrać prosty szlak, np. na Szyndzielnię i Klimczok. Aby dostać się do schroniska na Szyndzielni, można wjechać kolejką gondolową, co stanowi dodatkową atrakcję dla dzieciaków. Stamtąd prowadzi prosta droga na Klimczok, gdzie latem można skorzystać z placu zabaw.

Warto wybrać się także na szczyt Pilska czy na Stożek w Wiśle. W drugim przypadku istnieje możliwość pokonania drogi w jednym kierunku kolejką linową – to dobre rozwiązanie, gdy maluchy się zmęczą i nie będą chciały wracać pieszo.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*