Chiński kalendarz płci – mit czy faktyczny wpływ na płeć dziecka

[REKLAMA]

Przyszłych rodziców nurtuje fakt, czy dziecko urodzi się dziewczynką, czy chłopcem. Często zdarza się też, że nie chcą kolejnego syna, a preferowali by córkę lub odwrotnie. W okolicach 14 tygodnia można próbować określić płeć maluszka za pomocą USG, jednakże w przypadku, gdy rodzice chcą zaplanować płeć dziecka albo spełnić swoje marzenie o stworzeniu idealnego składu rodziny – jest już znacznie trudniej. Co można zrobić w tym przypadku? Istnieje pewna metoda, która pozwala zaplanować oraz określić płeć.

Chiński kalendarz płci – krótka historia

Starożytna metoda wywodząca się z Chin, bowiem wymyślono ją ponad 700 lat temu. Do dzisiaj nieznany jest twórca Chińskiego kalendarza płci. Istnieją pewne przypuszczenia, które dowodzą, że był on chińczykiem pochodzącym ze szlacheckiej rodziny. Chiński kalendarz płci znajdował się w starożytnym grobowcu w okolicach Pekinu. Został odnaleziony tam przez grupę doświadczonych badaczy. Jego początkowe zastosowanie różniło się od obecnego, ponieważ dawne ludy używały kalendarza płci do zaspokajania zapotrzebowania na mężczyzn. Według starożytnych, kobiety nie były użyteczne do pracy oraz nie posiadały wystarczającej siły fizycznej. Z tych powodów starano się redukować pojawianie się nowych dziewczynek. Obecnie chiński kalendarz płci służy do planowania płci dziecka oraz weryfikacji płci podczas ciąży.

Sposób użytkowania

Chiński kalendarz płci to metoda zarówno prosta, jak i problematyczna. Cały proces korzystania zamyka się w dwóch informacjach. Kobieta pragnąca zaplanować płeć dziecka musi podać swój wiek oraz miesiąc, w którym planowany jest poród. Niestety pojawiają się w tym miejscu dwie pułapki, które trzeba uwzględnić. Mianowicie określenie powyższych informacji należy obliczyć według chińskiego kalendarza księżycowego. Kolejną istotna uwaga to fakt, że miesiące w chińskim kalendarzu są krótsze i trwają 28 dni. Aby przeprowadzić bezproblemową analizę płci dziecka, warto skorzystać programów do wyliczania tych dat.

Szanse na powodzenie

Zagadnienie dotyczące skuteczności chińskiego kalendarza płci nie można określić w sposób jednoznaczny. Chińska grupa naukowców podaje 90% skuteczność, powołując się na wyniki dokonanych badań. Nie można się tym do końca sugerować, ponieważ nikt do tej pory nie widział wyników badań oraz nie ma pewności, że były poprawnie wykonane. Obecnie na świecie, wiele małżeństw korzysta z tej metody i ocenia ją na różne sposoby. Można by podzielić opinie tych ludzi na trzy grupy – pełna skuteczność, stopniowa skuteczność oraz zerowa szansa na powodzenie. Chiński kalendarz płci w Babyboom zawiera znacznie więcej ciekawych informacji oraz opinii.

Reasumując, trudno jest stwierdzić, czy Chiński kalendarz płci jest mitem, czy prawdą. Wszystko zależy od stopnia wiary człowieka w metodę. Najlepiej jest przekonać się o tym na własnej skórze i potraktować Chiński kalendarz płci, jako eksperyment. Metoda jest uznawana za jedną z najstarszych, ale mimo to godną poświęcenia uwagi.

1 komentarz

  1. Ciekawe… Ale jakoś nie za bardzo ufam takim metodom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*