Mleko początkowe dla niemowląt z nietolerancją laktozy

[REKLAMA]

Białka mleka pochodzenia zwierzęcego należą do najczęściej spotykanych alergenów pokarmowych u małych dzieci. Jest to problem dla dzieci, które do tej pory były karmione wyłącznie mlekiem matki. Na sklepowych półkach najczęściej występują mieszanki modyfikowane wytwarzane na bazie mleka krowiego lub ewentualnie koziego. Jednak niemowlak z nietolerancją laktozy nie może spożywać takiego mleka. Z myślą o wymagających potrzebach maluszka powstały specjalistyczne preparaty, które z powodzeniem zastępują wartościowe mleko matki.

Nietolerancja laktozy u dzieci

Kiedy lekarz pediatra stwierdzi u niemowlęcia nietolerancję laktozy to jak najszybciej należy zaprzestać karmienia piersią lub mlekiem modyfikowanym na bazie białka mleka pochodzenia zwierzęcego. W takim przypadku należy podawać mu mieszanki przeznaczone dla małych alergików. U ok. 90% niemowląt z nietolerancją laktozy karmienie takimi preparatami wystarcza, aby złagodzić objawy i poprawić stan zdrowia dziecka. Warto jednak wcześniej wybrać takie, które nie tylko zaspokoją głód maluszka, ale będą w pełni wartościowym posiłkiem, który pozytywnie wpłynie na jego rozwój.

Specjalistyczne mieszanki dla dzieci z nietolerancją laktozy

Niemowlęta z rozpoznaną nietolerancją laktozy są grupą dzieci, które wymagają szczególnej opieki. W ich pierwszych miesiącach życia to mleko stanowi podstawę diety. Szczególnie dla takich maluszków powstała szczególna seria mieszanek dla dzieci Bebe M. Stworzona przez francuską markę, pod okiem specjalistów jest najodpowiedniejszą odpowiedzią na potrzeby żywieniowe niemowląt z nietolerancją laktozy. Ich produkty początkowe dla niemowląt i dzieci są standardowo opisane: 1, 2 i 3, jednak ich skład to innowacyjne połączenie roślinnych składników, pochodzących z ekologicznych upraw.

Mieszanki dla dzieci Bebe M – czym się charakteryzują?

Zacznijmy od tego, że mieszanki dla niemowląt bez mleka i laktozy Bebe M powstały na podstawie najnowszych badań dotyczących żywienia dzieci. Aby znacznie obniżyć alergenność białek ryżu i innych zbóż, poddano je zaawansowanej hydrolizie, czyli procesowi, który najprościej mówiąc tnie ich cząsteczki na bardzo małe kawałki, które nie są już podobne do pierwotnych białek. Dzięki temu rozwiązaniu mały organizm niemowlęcia nie rozpoznaje ich jako alergeny. To metoda opracowana specjalnie przez La Mandorle i zaprojektowana zgodnie z najnowszym procesem niskotemperaturowym.

Bebe M – ‘mleko’ bez laktozy dla Twojego maluszka

Warto zaznaczyć, że cały skład mieszanek Bebe M jest w pełni ekologiczny, w 100% roślinny, który nie zawiera:

  • mleka,
  • laktozy,
  • glutenu,
  • soi,
  • i oleju palmowego.

Jest odpowiedni do żywienia niemowląt już od pierwszych dni życia, gdy karmienie piersią nie jest możliwe.

Kiedy niemowlę nie toleruje laktozy

Laktoza jest ważnym składnikiem pokarmowym, potrzebnym do rozwoju dziecka. Nie należy unikać jej bez potrzeby, ale istnieją przypadki, kiedy musi być wyeliminowana z diety maluszka. Warto wtedy podawać mu najbardziej wartościową żywność, która dostarczy do jego organizmu niezbędne witaminy i minerały. Zadbaj o rozwój swojego dziecka razem z serią Bebe M.

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*