Wakacje u babci na wsi

[REKLAMA]

Dzieci przez cały rok czekają na upragnione wakacje. Liczą na to, że uda im się na tydzień lub dwa wyjechać z domu i spędzić miło czas w innym otoczeniu. To naturalna potrzeba każdego dziecka, którą rodzice za wszelką cenę starają się spełnić. Nie zawsze to jednak wymaga dużych nakładów finansowych, jak zwykło się sądzić. Mamy pomysł na to, jak przyjemnie zorganizować dzieciom wakacje, aby miały z nich naprawdę udane wspomnienia.

Jeśli posiadasz rodzinę mieszkającą na wsi, warto porozmawiać z nimi o tym, czy nie zechcieliby przyjąć twojego dziecka na kilka lub kilkanaście dni. Jest wiele korzyści wynikających z takiego pobytu. Przede wszystkim dziecko ma możliwość bliskiego obcowania z przyrodą, naturą i zwierzętami. Dodatkowo nauczy się wykonywania podstawowych prac na gospodarstwie, nabierając przy tym pewności siebie i lepszej znajomości świata. Wykształca się w nim instynkt wrażliwości oraz wytrzymałości – np. na różne nieprzyjemne zapachy, których na wsi nie brakuje.

Pamiętać należy o bezpieczeństwu. Szczególnie jeśli dziecko wybiera się na wieś w okresie, w którym odbywają się żniwa. Dzieci pod żadnym pozorem nie powinny brać w nich udziału, szczególnie przebywać w bliskim sąsiedztwie kombajnów i traktorów, gdyż grozi to poważnymi urazami lub nawet śmiercią. A co zrobić, jeśli dziecko nie chce jechać na wieś? Nie wolno dzieci zmuszać do takiego wypoczynku. Można natomiast szczerze z nimi o tym porozmawiać i spróbować go zachęcić do takiego wyjazdu, obiecując że jeśli mu się on nie spodoba, będzie mógł wrócić wcześniej.

1 komentarz

  1. Wakacje na wsi obecnie nie przypominają już tych sprzed dwudziestu lat. Często ciężko jest spotkać krowę czy kaczki. Ale obcowanie z przyrodą ciągle na wyciągnięcie ręki. Dla dzieciaków to wielka frajda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*