Deskorolka elektryczna – jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę?

[REKLAMA]

W dobie smartfonów, tabletów i konsol trudno przekonać dziecko do innych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jednak warto pokazać najmłodszym, że aktywność outdoorowa wcale nie musi być nudna. Aby urozmaicić pociechom codzienność, można zakupić im odpowiedni sprzęt. Doskonałym rozwiązaniem może się okazać deskorolka elektryczna, która daje dużo frajdy, a do tego zachęca dzieci do zabawy na dworze. Co warto wiedzieć o tego typu urządzeniach?

Obecnie producenci deskorolek wymyślają coraz to nowsze modele desek, aby zachęcić dzieci do zaopatrywania się w tego rodzaju sprzęt. Do wyboru są małe i zwinne fiszki, szybkie longboardy, łatwe do prowadzenia cruisery czy nowoczesne waveboardy. Ale to nie cała oferta deskorolek, bowiem wybór jest naprawdę spory. Obecnie coraz więcej młodych skateboarderów pragnie posiadać deskę elektryczną, zwaną także hoverboardem, jeździkiem lub mini segwayem. Co warto o niej wiedzieć?

Deskorolka elektryczna – podstawowe informacje

Deska elektryczna to dość specyficzny produkt. Zbudowany jest z dwóch połączonych podestów, które poruszają się niezależnie od siebie. Deskorolka elektryczna, jak sama nazwa wskazuje, wyposażona jest w silnik elektryczny, a także akumulatory. Posiada dwa, dość spore koła, jednak nie ma uchwytu, co odróżnia ją od segwaya. Może poruszać się z bardzo różnymi prędkościami maksymalnymi, wszystko bowiem zależy od danego modelu. Istnieją nawet takie produkty, które mogą osiągnąć prędkość 40 km/h.

Jak poruszać się na desce elektrycznej?

Deskorolka elektryczna wymaga dość dobrego wyczucia równowagi, dlatego na naukę jazdy na niej trzeba poświęcić nieco czasu. Co zrobić, aby zaczęła się poruszać? Należy pochylić podesty do przodu lub do tyłu, zależnie do tego, w jakim kierunku człowiek chce się przemieścić. Deskorolką można także skręcać, wówczas trzeba pochylić do tyłu tylko jeden z podestów. Najlepiej tego rodzaju manewry wykonywać przy niewielkich prędkościach, aby nie doszło do upadku. Trzeba także pamiętać, że deski elektryczne nie mają osobnych hamulców. Aby się zatrzymać, należy wyrównać poziom podestów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie deskorolki elektrycznej?

Dobra deska elektryczna to taka, która dopasowana jest do użytkownika. W końcu na tego rodzaju sprzęcie może poruszać się zarówno dziecko, jak i osoba dorosła. Producenci oferują różnego rodzaju deski, nawet modele za kilka tysięcy złotych. Jednak cena to nie wszystko. Warto także wziąć pod uwagę inne, bardzo istotne kwestie. O czym pamiętać, zaopatrując się w deskorolkę elektryczną?

  • Deska elektryczna powinna mieć odpowiednią nośność. Im większa, tym będzie mogła posłużyć także dorosłym użytkownikom.
  • Maksymalna prędkość urządzenia powinna być dostosowana do umiejętności jeżdżącego. Mniejszym dzieciom poleca się modele oferujące mniejsze maksymalne prędkości, np. 15 km/h. Zaawansowani użytkownicy mogą sięgnąć nawet po pojazdy poruszające się 40 km/h.
  • Zasięg danej deski elektrycznej też jest bardzo istotny. To on decyduje o tym, jak daleko na jednym doładowaniu można się na deskorolce przemieścić. Zazwyczaj zasięg wynosi kilkadziesiąt kilometrów.
  • Deskorolka elektryczna powinna mieć także krótki czas ładowania, dzięki czemu będzie można szybciej rozpocząć czy kontynuować zabawę.
  • Warto kupować modele desek z widocznym wskaźnikiem baterii, który będzie jednoznacznie informował, kiedy deskorolka elektryczna jest bliska rozładowania.
  • Dobre deski elektryczne powinny mieć gwarancję wynoszącą minimum 12 miesięcy.

Deskorolka elektryczna to idealny sprzęt do zabawy nie tylko dla dzieci, ale i całej rodziny. Dobrze jest kupować modele certyfikowane, z gwarancją, o odpowiedniej nośności i mocy dopasowanej do umiejętności i wieku użytkownika. Warto jednak pamiętać, że jazda na takim sprzęcie wymaga wprawy, więc w przypadku młodszych użytkowników, zwłaszcza początkujących, powinna być uważnie nadzorowana.

1 komentarz

  1. Od dawna marzyła mi się deska elektryczna i ostatecznie wybrałem model z Manty. Stosunkowo tani, patrząc na konkurencyjne marki, a lekko i płynnie jeździ. Nauka jazdy zajęła mi trochę czasu, bo rzeczywiście trzeba złapać poczucie równowagi, żeby swobodnie się na niej poruszać. A potem mozna śmigać ile wlezie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*