Jakie pierwsze buty dla dziecka? Co polecają eksperci?

[REKLAMA]

Jesteś młodym rodzicem? Twoja pociecha dopiero przyszła na świat? Chcesz dbać o jej zdrowie i prawidłowy rozwój od samego początku? Wybór obuwia jest jedną z priorytetowych kwestii. Ze wszystkich stron słyszymy, że dobór pierwszych butów ma niebanalny wpływ na budowę stopy maluszka? Ortopedzi, rehabilitanci proszą o rozsądne i przemyślane zakupy. Możemy, dzięki temu uchronić naszego dziecko nie tylko przed zniekształceniami samej stopy, ale i też poważnymi wadami postawy. Czym się zatem charakteryzują dobre buty dla dziecka?

Pierwsze buty dla dziecka – bądź odpowiedzialnym rodzicem! Wybieraj to co najzdrowsze.

Zakup pierwszych butów dla dziecka, w których maluch zacznie chodzić, to ciężki orzech do zgryzienia. Nie tylko ze względu na ogromny wybór, jaki mamy obecnie na sklepowych półkach, ale przede wszystkim na wrażliwość i pewnego rodzaju wyczucie jakim się musimy wykazać. Rocznie dziecko nie poinformuje nas podczas zakupów i przymierzania butów, czy gdzieś je uwiera stopa i czy czuje się w danym modelu buta naprawdę wygodnie. Dlatego też podstawa, to prawidłowe zmierzenie stopy. Najprościej przyłożyć do stópki dziecka patyczek, zmierzyć długość i odpowiednio uciąć wspomniany patyczek. Z nim możemy wybrać się do sklepu z butami dla dzieci i samodzielnie już sprawdzać właściwe parametry butów.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu butów dla dziecka?

Przede wszystkim – nie warto na siłę oszczędzać na pierwszych butach dla dziecka. Zdrowie, bezpieczeństwo, komfort naszego malucha, to najwyższe wartości, jakimi powinniśmy się kierować. Podstawowe kwestie na jakie musimy zwracać podczas sprawdzania asortymentu sklepów z butami dla dziecka to:

  • buty dla dzieci muszą być stabilne, jednocześnie nie mogą ograniczać ruchów. Skóra, mięśnie i kości maluszka są bardzo delikatne,
  • jako pierwsze buty warto wybrać buty wiązane. Takie sprawiają, że stopa jest bardziej stabilna. Buty na rzepy sprawdzają się znakomicie dla starszych dzieci. Kiedy chcemy, aby uczyły się już one samodzielnego zakładania obuwia,
  • dla małego dziecka najzdrowsze są buty ze sprężystą podeszwą, z zaokrąglonym noskiem. Stopa swobodnie oddycha,
  • z jednej strony buty dla dziecka muszą być ciepłe, ale i przewiewne i lekkie. Dobrze, jeśli wnętrze buta wykonane jest z dobrej jakościowo skóry.

Wybieramy obuwie dla dziecka – o czym jeszcze należy pamiętać?

Pamiętaj, że stopa dziecka rośnie bardzo szybko. Chcąc uniknąć ucisku i braku komfortu naszego dziecka – wybierajmy buty zawsze większe o centymetr. Dzięki temu stopa będzie swobodna, a jednocześnie stabilna podczas chodu. Nie będziemy też musieli kupować nowego modelu butów dla naszej pociechy co kilka tygodni. Kupuj w dobrych sklepach z obuwiem dziecięcym – tam zawsze uzyskasz fachową poradę i pomoc przy zakupie. Możesz też skorzystać z pomocy profesjonalnego fizjoterapeuty. Udanych zakupów!

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*